Değerli arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda Windows 10 başlangıç ayarı nerede ve bulamıyorum diyenler için gerekli olan verileri sizlere aktaracağız.

Windows 10 işletim sistemini yeni yeni kullanmaya başladıysanız ve aklınız hep diğer işletim sistemine gidiyorsa bu gayet normaldir. Çünkü alışkanlıkları terk etmek o kadar kolay olmuyor. Windows 10 teknolojinin gelişimini gözler önüne sermekte ve sizin için tüm kolaylıkları kendi içerisinde barındırmaktadır. Bazı kullanıcılar Windows 10 başlangıç ayarı nerede ve bulamıyorum demektedir.

Başlangıç ayarlarının öneminin ne olduğunu belirttikten sonra daha net anlayacağınızı umuyoruz. Bilgisayarınızın ilk açılımındaki uygulamalarınızın hangilerinin direk açılmasını istiyorsanız onların belirlendiği alandır. Dolayısıyla ilgili alanın oldukça önemli olduğunu söylemek mümkündür.

Windows 10 başlangıç ayarı nerede ve bulamıyorum

Windows 10 başlangıç ayarı nerede

Windows 10 başlangıç ayarı nerede diye araştırma içine girdiyseniz eğer muhtemelen işletim sistemini yeni yeni kullanmaya başlamışsınızdır. İlgili alana ulaşabilmeniz için bilgisayarınızın ayarlar bölümüne giriş sağlamanız gereklidir.

Windows 10 işletim sistemli bilgisayarınızın ayarlar alanına birden farklı yöntemle giriş sağlayabiliyorsunuz. Bu yöntemler içerisinde en kolay olanı ne ise bunu sizinle paylaşacağız. Klavyeniz üzerinde bulunan ‘’Windows’’ tuşuyla birlikte ‘’I’’ harfine basmanız halinde direk olarak ayarlar alanına gelmiş olacaksınız.

Bu alana geldiğinizde ise gelen sayfada yer alan ‘’Uygulamalar’’ kısmına girişinizi gerçekleştirin. Geldiğiniz ekranın sol tarafında bulunan seçeneklerin içerisinde ‘’Başlangıç’’ yazısını görmüş olmanız gereklidir. İlgili alana girerek başlangıçta açılan uygulamaları kendinize bağlı olacak şekilde ayarlamasını sağlayabilirsiniz. Fakat siz bu alana geldiğinizde ‘’Başlangıç’’ adı altında bir seçenek çıkmıyor ise durum farklıdır. Böyle durumlarda ise aşağıdaki adımları işleme koyabilirsiniz.

Windows 10 başlangıç ayarı bulamıyorum

Windows 10 başlangıç ayarı nerede ve bulamıyorum

Windows 10 başlangıç ayarı bulamıyorum şeklindeki sorununuz için belirtilen işlemler çözüm olmadı ise farklı bir problem yaşıyorsunuz demektir. Çünkü işletim sisteminizdeki ayarların yeri değişmemektedir. Lakin gelen bir güncelleme varsa bu güncellemeden dolayı çıkmamış olabilir.

Güncellemeler neticesinde sorun giderilmiş olması gerekiyor. Bilgisayarınızı bir kere kapatıp açtıktan sonra aynı yere tekrar gelmenizle birlikte ‘’Başlangıç’’ seçeneğinin geldiğini görmüş olacaksınız. Windows 10 için sormak ya da merak ettiğiniz farklı bir husus olur ise bize bunu yorumdan dile getirebilirsiniz. Umarım sizin için faydalı bir yazı olmuştur. İyi gezintiler dileriz.

Önceki İçerikJava Application Blocked by Java Security hatası ve çözümü
Sonraki İçerikWindows 10’da Microsoft Teams otomatik başlamasın ve açılmasın
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here