Paylaş

Windows 10 arama simgesi görünmesin istemiyorum. Windows arama kutusu simgesinin bilgisayarınızın görev çubuğu alanında çıkmaması adına işlemleri yapacağız.

Arama kutusu ve simgesi arasında farkların olduğunu söyleyebiliriz. Arama çubuğu küçükken arama kutusu ise görev çubuğunun neredeyse yarısını kaplamaktadır. Windows 10 işletim sistemine sahip kullanıcılar bu alanda çoğu kez değişikliğe gitmektedir. Kimisi her ikisinin birden görünmesini istemiyorken kimisi de ya arama simgesini ya da arama kutusunu görev çubuğuna sabit hale getirebilirsiniz. Bilgisayarınızın görev çubuğu ekranında sadece sizin sabitlemiş olduğunuz uygulamaların ya da programların olması isteyebilirsiniz. Geri kalan bağlantıların tamamını kendiniz görev çubuğundan kaldırabilirsiniz. Temelde olan bu özellikleri komple kaldıramıyor olsanız bile süresiz olarak gizleme ayarlarını yapabilirsiniz. Bilgisayarınızda arama simgesinin nasıl gizleyeceğinize dair tüm detayları ise yazımızın içerisinde bulabilmeniz mümkündür.

Windows 10 arama simgesi görünmesin istemiyorum

Windows 10 arama simgesi nasıl gizlenir, windows 10 arama kutusunu istemiyorum, windows 10 arama kutusunu kaybetme, windows 10 arama kutusu görünmesin, windows 10 arama çubuğunu gizlemek istiyorum. Bilgisayarlarda kaybettiğimiz verileri en hızlı şekilde bulmamıza yardımcı olan arama çubuğu ve kutusuyla alakalı bilgileri görev çubuğunda görmek istemeyebilirsiniz. Haliyle bu durumda yapmanız gereken ayar ise bu alanı gizlemektir.

Windows 10 arama simgesi kaldırma

Aslında teknolojide yapılacak ayarların tamamı oldukça basittir. Sadece hangi işlemin nereden yapılıyor olduğunu bilmemek o işlemi zor koymaktadır. Fakat artık dönemimize bilmediğimiz konuları direk olarak araştırdığımız için çok fazlada sorun yaşamıyoruz diyebiliriz.

Windows 10 arama simgesi görünmesin istemiyorum, windows 10 arama çubuğunu kaldırma, windows 10 arama simgesi çıkmasın, windows 10 arama simgesini kaybetme, windows 10 arama çubuğu nasıl kaldırılır
  • Bilgisayarınızda arama çubuğunun gelmemesi ya da gizlenmesi için Mouse görev çubuğuna getiriyoruz.
  • Sonra sağ tıklamanızla birlikte gelen ekranda Ara butonunu göreceksiniz.
  • Üzerine geldiğinizde de hemen sağ tarafında seçenekler belirecektir. Gelen seçenekler içerisinde Gizli demeniz yeterliliğini koruyacaktır.
  • Tüm bu bilgiler doğrultusunda gerek arama simgesi gerekse de arama kutusu bilgisayarınızın görev çubuğundan kaldırılacaktır.
  • Eğer yapılan bu işlemler sonrasında da görev çubuğunda arama motorunu görmeye devam ediyorsanız bilgisayarınızı yeniden başlatmanız halinde sorun giderilecektir.
TAVSİYE YAZI: Windows 10 internet simgesi gözükmüyor

Windows 10 kullanıma yeni başladıysanız bu ve benzeri konuları web sitemiz üzerinden bulabilirsiniz. Haricinde farklı konular hakkında bilgi almak istiyorsanız bizlere bunu yorumdan belirtebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here