Paylaş

Windows 10 arama çubuğu gözükmüyor bulma. Arama çubuğunun görev yöneticisi alanında bulunmadığı durumlarda nasıl geri getirileceğinin detayları haberimizde.

Arama motorları bizlerin arama yaptığımız bir şeyin daha kolay şekilde bulmamıza imkan sunmaktadır. Gerek sosyal medya hesaplarında, gerek maillerde, gerekse de bilgisayarımızda bulunan arama çubuklarına yazdığımız bilgilerle aradığımız bilgiyi anında bulabiliyoruz. Windows 10 işletim sisteminde arayıp da bulamadığınız bir dosyayı, programı ya da oyunu arama motoruna adını yazmanız yeterlidir. Anında karşımıza öneri olarak getirmekte ve bu önerideki dosyaya tıkladığımız da aradığımız bilgiye ulaşmış oluyoruz. Lakin ortak kullanımlı bilgisayarlarda bir kişinin istediği bir özelliği diğer kişi istemeyebilir. Herkes kendine göre bilgisayar düzenlemesini sağlamaktadır. Bilgisayarınızın sol köşesinde bulunan arama çubuğunun olmaması anlık panik yaşatabilir. Arama çubuğu çok kullanılmasa da lazım olduğu esna da son derece işimizi görmektedir. Sizin de lazım olduğu sırada kaybolma durumu yaşandıysa kontrollerimizi buna bağlı yapıp tekrar geri getirmesini sağlayacağız.

Windows 10 arama çubuğu gözükmüyor bulma

Windows 10 arama çubuğu kayboldu, windows 10 arama motoru nereye gitti, windows 10 bilgisayarımda arama çubuğu neden çıkmıyor, windows 10 arama çubuğu gelmiyor, windows 10 işletim sistemli bilgisayarda arama çubuğu neden yok. Şeklinde girdiğiniz aramaların netice kazanması için gerekli olan tüm kontrolleri sağladık. Birlikte yapacağımız ayarlar sonrasında bilgisayarımızın görev çubuğu alanına arama çubuğu tekrar gelecektir.

Windows 10 arama simgesi nerede

Şimdi öncelikli olarak bilgisayarınızı açtınız ve açılan bilgisayarın görev çubuğu alanında arama motoru görünmüyorsa gerekli olan ayarları yapacağız. Görev çubuğu alanına fareyi getirerek sağ tıklamakla birlikte ‘’Ara’’ yazısını göreceksiniz.

Windows 10 arama çubuğu gözükmüyor bulma, windows 10 arama çubuğu kayboldu, windows 10 arama simgesi nerede, windows 10 arama motorunu bulma, windows 10 arama çubuğu görünmüyor, windows 10 arama çubuğu geri getirme

Yine aynı şekilde fareyi ara yazan bölmeye getirdiğinizde Gizli seçeneği ekranda belirmesi gerekiyor. Yüksek ihtimalle sizin kendi bilgisayarınızda gizli kutucuğu işaretli olması lazım. Gizli olan seçeneği Ara simgesini göster olarak işaretlemeniz halinde arama simgesi görev çubuğu alanına getirilecektir.

TAVSİYE YAZI: Windows 10 fare hız ayarları yapma nerede

Bilgisayarınızda arayıp da bulamadığınız programları, oyunu ya da dosyaları kolay şekilde bulabilirsiniz. Kaybolmuş olan arama çubuğunu sağlanan bu işlemlerle birlikte tekrardan görev yöneticisine getirmiş olacaksınız. Eğer sağladığınız ayarlar görev yöneticisi ekranına bilgileri getirmediyse bilgisayarınızı yeniden başlatmanız yeterlidir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here