Paylaş

Windows 10 araç çubukları ayarlarını yapma. Araç çubuklarıyla alakalı gereken ayarların neler olduğuna bakıp düzenlemelerle alakalı yardımcı olacağız.

Görev çubuğu üzerinde bulunan araç adres ve bağlantı alanlarını kendinize göre ayarlamasını yapabiliyorsunuz. Misal diyelim masa üstünde bulunan tüm bağlantıları görev çubuğunda olmasını istiyorsanız eğer araç çubukları alanına gelerek masaüstü ayarını aktif etmeniz yeterlidir. Böylelikle masaüstü simgesi görev çubuğuna eklenecek ve siz iş yaparken tüm sayfaları kapatmak durumunda kalmayacaksınız. Özellikle işlerini bilgisayarları üzerinden sağlayacak olan kullanıcıları için yapılan bu ayar oldukça yerindedir. Bir işlem için açmış olduğumuz sayfaların tamamını aşağıya çekmek oldukça zamanınızı alabilir. Onun dışında ulaşmak istediğiniz adres sekmesini yine aynı şekilde görev çubuğuna ekleyerek hızlı şekilde aramalarınızı yapabilirsiniz. Kısaca özetleyecek olursa araç çubukları tam anlamıyla bilgisayar üzerinde yaptığınız işlemlerden hızınızı artırmaktadır. Ayarların hangi alandan aktif edip hangi alandan kapalı konuma alacağınıza ise haberimizde kontrol edebilirsiniz.

Windows 10 araç çubukları ayarlarını yapma

Windows 10 araç çubukları nerede, windows 10 görev çubuğuna masa üstünü getirme, windows 10 araç çubukları ne demek, windows 10 görev çubuğuna adres ekleme, windows 10 araç çubuklarının görevi nedir. İşlemlerinizi daha hızlı hale getiren araç çubukları ayarlarını bilmek adımlarınızı kolay hale getirecektir. Şimdi bu ayarların nasıl sağlanacağına birlikte bakalım.

Windows 10 araç çubuğu özellikleri

Bilgisayarınızın hemen alt alanında görev çubuğunu görmeniz gerekiyor. Görev çubuğuna fareyi getirerek sağ tıklamanız halinde açılan sayfanın en üst alanında Araç çubukları yazısını göreceksiniz.

Windows 10 araç çubukları ayarlarını yapma, windows 10 araç çubukları nedir, windows 10 araç çubukları ne işe yarar, windows 10 araç çubuklarını getirme, windows 10 araç çubukları nerede
  • Araç çubuklarının yanında ok işaretini göreceksiniz. Oradaki ok işaretine tıklamanızla beraber Adres, bağlantılar ve masaüstü şeklinde ayarlarını görebilirsiniz.
  • Siz bunları işaretledikçe görev çubuğu alanına çeşitli alanlar getirilecektir.
  • Görev çubuğu alanına getirilen bu yenilikler ise oldukça önemlidir. Adresi ekleyerek aramalarınızı hızlı şekilde sağlayıp işlem yapılandırmasına gidebilirsiniz.
  • Masaüstüne kolay şekilde ulaşmak istiyorsanız eğer masaüstünü işaretlemeniz gerekiyor.
  • Masaüstü görev çubuğu ekranına geldiğinde artık geri planda olan uygulamaları kapatmanıza gerek olmadan masaüstünde bulunan bilgilere kolay şekilde erişim yapabilirsiniz.
Windows 10 araç çubukları ayarlarını yapma, windows 10 araç çubukları nedir, windows 10 araç çubukları ne işe yarar, windows 10 araç çubuklarını getirme, windows 10 araç çubukları nerede

Araç çubuklarında bulunan özelliklerle alakalı merak ettiğiniz yerler varsa bunları bize yorumdan iletmeniz yeterlidir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here