Paylaş

Windows 10 ara sunucuya bağlanamıyor. Bilgisayarınızda internet bağlantısın da bu sorunu yaşıyorsanız çözüm bilgilerini paylaşacağız.

Bilgisayarda internet bağlantısı bağlıyken dahi bazen ara sunucu bağlantısı hatasıyla karşılaşılabilmektedir. Meydana gelen problem sonrasında tüm kullanıcılar nasıl bir yol izleyeceklerine ilişkin araştırma içerisine girmektedir. Yaptığınız araştırmaların netice kazanabilmesi için bizler de sorunu kapsamlı bir şekilde araştırmasını gerçekleştirmiş bulunuyoruz. Evinizde bulunan internet bağlantısından normal şekilde telefonlardan girebiliyorken bilgisayardan girilmemesi sorunun modem ile alakalı olmadığını göstermektedir. Aslında problemin internet bağlantısıyla da alakalı olmadığını anlayabiliyoruz. Yani bu durumda bilgisayarınızda oluşan bir hata olmasından ötürü ilk kontrol bilgisayar içerisindeki ayarları kontrol etmekten geçmektedir. Ayarlarımızı kontrol ettikten sonra sorunumuz ortadan kalkacaktır. İlk olarak tarayıcıda sorun meydana geldiği için tarayıcının geçmiş bilgilerini temizlemesini sağlayabilirsiniz. Geçmiş temizlenmesine rağmen hata devam ediyorsa çözüme ilişkin işlem aşamalarını devamını sağlayacağız.

Windows 10 ara sunucuya bağlanamıyor

Windows 10 ara sunucu hata veriyor, windows 10 ara sunucu hatasını giderme, windows 10 ara sunucuya girilmiyor, windows 10 ara sunucu hatası, windows 10 bilgisayarımda internete bağlanmıyor, windows 10 ara sunucu bağlanmıyor uyarısı neden gelir. Tarayıcıdan giriş yapmak istediğiniz internet sitenize başka cihazlardan giriş yapılırken kendi bilgisayarınızda sunucuya bağlanamıyor uyarısı veriyorsa çözümü birlikte inceleyeceğiz.

Windows 10 sunucu hata veriyor

Bağlantıların kontrollerini sağladığımız da herhangi bir sorun gözükmemesine rağmen ara sunucu uyarısı geliyorsa işlemlerimizi bakacağız. İlk olarak windows 10 işletim sistemli bilgisayarınızdan ayarlar bölümüne hızlı erişebilmek için windows tuşuna basılı tutarak I harfine basmanız durumunda karşınıza ayarlar alanı gelecektir.

Windows 10 ara sunucuya bağlanamıyor, windows 10 ara sunucu ayarı, windows 10 ara sunucu nerede, windows 10 ara sunucu bağlanmıyor, windows 10 ara sunucu hata veriyor, windows 10 ara sunucuya girilmiyor

  • Ayarlar kısmından ‘’Ağ ve internet’’ kısmına girişimizi gerçekleştiriyoruz.
  • Ağ ve internet alanına giriş gerçekleştirildikten sonra hemen sol menüde bulunan ‘’Ara sunucu’’ alanına giriş gerçekleştiriyoruz.
  • Ara sunucu alanına girdikten sonra ‘’Ayarları otomatik olarak ayarlar’’ seçeneği açık şekline getirelim.
  • Açık konuma getirdikten alt taraftaki bilgileri de ‘’Kapalı’’ yapıp bilgisayarınızı yeniden başlatarak deneme gerçekleştirelim.
  • Deneme sonrasında alınan hatanın giderildiğini görmelisiniz.

Olur da bir problem olursa bunu yorumdan bizlerle paylaşabilirsiniz. Onun haricinde dilerseniz sizin için hazırlamış olduğumuz Windows 10 koyu modu kapatamıyorum alanına giriş yapabilirsiniz. İyi gezintiler dilerim.

Windows 10 ara sunucuya bağlanamıyor, windows 10 ara sunucu ayarı, windows 10 ara sunucu nerede, windows 10 ara sunucu bağlanmıyor, windows 10 ara sunucu hata veriyor, windows 10 ara sunucuya girilmiyorWindows 10 ara sunucuya bağlanamıyor, windows 10 ara sunucu ayarı, windows 10 ara sunucu nerede, windows 10 ara sunucu bağlanmıyor, windows 10 ara sunucu hata veriyor, windows 10 ara sunucuya girilmiyor

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here