Paylaş

Windows 10 Appdata klasörü açılmıyor. Bilgisayarınız da appdata klasörüne girmek ve nerede bulacağınızı öğrenmek istiyorsanız aşamalar yazı içerisindedir.

Bilgisayar kullanıcılarının tercihleri arasında olan işletim sistemlerinden birisi de windows 10 işletim sistemidir. Herkesin tercih etmiş olduğu bu işletim sistemi bir çok imkanı kullanıcılarına sunduğu için herkesin tercihleri arasındadır. Güvenilirliği ve teknolojiye ayak uydurduğundan ötürü kullanımı yapılmaktadır. Appdata klasörü ise her kullanıcının içeriklerinin bulunduğu bir alana sahip olduğu yerdir. Yani bilgisayarı ev içerisinde sizden başka kişilerde kullanım sağlıyorsa buradaki içerikler sayesinde windows işletim sisteminizin başka alanların kullanılmasına yer vermesine olanak sağlanmaktadır. Windows 10 işletim sistemlerinde de bu klasör alanı mevcut olarak kullanımı gerçekleştirilmektedir. Windows 10 içerisinde appdata klasör alanına nasıl girileceğini merak edilmektedir. Appdata klasörü gizli bir klasör olduğu için var olan gizli klasörlerinizi açmadan da içerisine giriş yapabiliyorsunuz. Nasıl olduğunu öğrenmek için ise yazımıza göz atmanız yeterlidir.

Windows 10 Appdata klasörü açılmıyor

Appdata nerede, appdata bulamıyorum, appdata görünmüyor, windows 10 appdata açılmıyor, windows 10 appdata girilmiyor, appdata klasörünü nerede bulabilirim, windows 10 appdata klasörünü bulmak istiyorum. Gizli ve özel olan appdata klasörünü gizli dosyalara giriş sağlamadan bilgisayarınız üzerinden bulabilmek için belirtilen ayarları yapmanız sonrasında sorun giderilecektir. Sağlanan bu ayarlar neticesinde sorunumuz ortadan kalkacaktır.

Windows 10 appdata nerede

Bilgisayarınız da kullanımını gerçekleştirmiş olduğunuz işletim sistemi windows 10 ve bu işletim sisteminde appdata klasörüne nasıl ulaşacağınıza birlikte bakacağız. Öncelikle bilgisayarınız da var olan windows tuşu ile birlikte R tuşuna bastıktan sonra karşınıza ”Çalıştır” alanı gelecektir.

Windows 10 Appdata klasörü açılmıyor, appdata açılmıyor, appdata nerede, appdata gözükmüyor, windows 10 appdata nerede, windows 10 appdata girme

Ekrana gelen arama alanın kısmına ”%AppData%” yazarak enter’a tıklıyoruz. Beraberinde isminiz Appdata>Roaming alanına gönderileceksiniz. Bir üst klasöre giriş yapmanız halinde appdata klasörüne girişinizi sağlamış olacaksınız. Gizli bilgilerinizin görünmemesi için bu ayarlar mutlaka işinizi görecektir. Windows 10 Appdata klasörü açılmıyor işlem ayarları için aklınıza takılan bir husus varsa bunu yoruma ekleyebilirsiniz.

Sizlerden gelen bilgilendirmeler doğrultusunda da incelemelerimizi o hataya göre yaparak farklı sorunlara da yanıt bulmuş oluyoruz. Windows appdata klasörüne erişim için yukarıdaki ayarlar işinizi görecektir. Gizli dosyaların görünmeden bu alana girmek isteyenler de bu yolu takip ederek sorunu giderebilir.

Windows 10 Appdata klasörü açılmıyor, appdata açılmıyor, appdata nerede, appdata gözükmüyor, windows 10 appdata nerede, windows 10 appdata girme

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here