Paylaş

Windows 10 alın bildirimlerini kapatma. Bilgisayarınıza gelen windows 10’u alın bildirimini kapatabilmek için yapmanız gerekenleri anlatacağız.

Windows 7 ve Windows 8 kullanıcılarına gelen windows 10’u alın bildirimi belli bir aşamadan sonra canınızı sıkacaktır. Windows 10 tam sürümü tamamlandığında işletim sistemini yükseltebilmek için size böyle bir bildirim gelmeye başlayacaktır. Eğer bilgisayarınızın işletim sistemini bir üst seviyeye çıkarmak istiyorsanız bunu sorunsuz bir şekilde sağlayabilirsiniz. Tam sürüm yayınlamaya başladığınızda size bildirimin gelmiş olması gerekiyor. Programlarınız kaybolmadan bilgisayarda hiçbir uygulamanız eksilmeden yükseltme işlemlerini sağlayabilirsiniz. Fakat bilgisayarınızın mevcut işletim sisteminden memnunsanız şayet windows 10’u alın bildiriminin karşınıza gelmemesi için kapatma işlemlerinin nasıl sağlanacağını sizlerle paylaşacağız. Ama geçişin ücretli olabileceğini düşünenlerde bulunmaktadır. Bu işlem windows 7 ve windows 8 işletim sistemine sahip kullanıcılar için ücretsiz bir şekilde sağlanmaktadır. Ancak konumuz windows 10’u alın bildirimini kapatmak olduğu için bu işlemin nasıl yapıldığını anlatacağız.

Windows 10 alın bildirimlerini kapatma

Windows 10’u alın bildirimi gelmesin, windows 10 alın bildirimi nedir, windows 10 alın ne işe yarar, windows 10’u alın ücretli mi, windows 10’u alın bildirimi çıkmasın, windows 10’u alın bildiriminin gelmemesi için ne yapmam gerekiyor. Yönünde iletilen soruların cevap bulabilmesi için konunun incelemesini kapsamlı şekilde araştırmış bulunuyoruz. Yapacağımız işlem ayarlarıyla beraber windows 10’u alın bildirimini kapatabileceksiniz.

Windows 10 alın bildirimi gelmesin

Windows 10’u alın bildirimini kapattıktan sonra bilgisayarınız yeniden başlatıldığında yine karşınıza gelmiş olacaktır. Bilgisayarınızdan GWX.exe dosyasını sonlandırmamız gerekiyor. GWX.exe dosyasının görevini nereden sonlandıracağınızı ise yazımız içerisinde kapsamlı şekilde aktarımını sağlayacağız.

Windows 10 alın bildirimlerini kapatma, windows 10’u alın gelmesin, windows 10’u alın çıkmasın, windows 10’u alın bildirimi kapatma, windows 10’u alın nedir, windows 10’u alın ücretsiz mi
  • Bilgisayarınızdan CTRL+ALT+DELETE tuşlarına aynı anda bastıktan sonra karşınıza gelen ekranda ‘’Göreve yöneticisi’’ bölümüne girişimizi gerçekleştiriyoruz.
  • Görev yöneticisi alanına girdikten sonra orada bulunan ‘’Ayrıntılar’’ kısmına tıklıyoruz.
  • Ayrıntıların içerisine girişinizi gerçekleştirdikten sonra gelen ekranda GWX.exe bağlantısını göreceksiniz.
  • Üzerine gelip görevi sonlandır demeniz durumunda Windows 10’u alın uyarısı karşınıza gelmemeye başlayacaktır.

Windows 10’u alın bildirimi bu şekilde kapatılsa dahi siz bilgisayarınızı bir kere kapatıp açtığınızda yine aynı uyarıyı alacaksınız. Eğer tekrar kapatmak isterseniz yeniden aynı işlemi yapabilirsiniz.

TAVSİYE YAZI: Windows 10 sanal klavyeyi bulamıyorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here