Paylaş

Windows 10 akıllı depolamayı kapatma. Depolama alanının kapalı konuma getirebilmeniz için bilgisayar içinde nereye girmeniz gerektiğini konu aldık.

Bilgisayarınız da çöp kutusuna gönderdiğiniz gereksiz dosyalarınız ya da geçici dosyalar ilerleyen zamanlarda lazım olduğunda yine girip geri getirebiliyorsunuz. Silinen dosya çöp kutusuna gitse dahi bu alanda kaybolmadığı için onu tekrarında geri getirmek mümkün olmaktadır. Yalnız windows 10 işletim sistemli bilgisayarınız da akıllı depolama aktif haldeyse belli bir süre sonra alanın boşaltıldığını görebilirsiniz. Bu da ister istemez size sıkıntı yaşatacaktır. Gereksiz gördüğünüz bir dosya daha sonrasında işinize yarayabilmektedir. Çöp kutusuna gönderdikten sonra çöp kutusunu temizlemediğiniz taktirde o orada kalmaktadır. Kalan dosyayı tekrar geri getirmek içinde üzerine gelip masaüstüne tekrar getirebilirsiniz. Haliyle windows 10 akıllı depolamayı kapalı konuma getirebilmek için izlemeniz gereken yolların tamamından kısaca bahsedeceğiz. Bu sayede sorun giderilmiş ve çözüm sağlanmış olacaktır. İşlemlere siz de hazırsanız başlayabiliriz.

Windows 10 akıllı depolamayı kapatma

Windows depolamayı kapatmak için ne yapmam gerekiyor, windows 10 akıllı depolamayı devre dışı bırakma, windows 10 akıllı depolama nasıl kapatılır, windows 10 akıllı depolama kapatmak için ne yapmam gerekiyor, İşletim sistemi windows 10 olan bilgisayarınız da akıllı depolama alanının kapatılabilmesi için izlemeniz gereken yolları kaleme alacağız. Bu sayede yaşanan bağlantı sıkıntısı ortadan kalkacaktır.

Windows 10 akıllı depolama nasıl kapatılır

Depolama alanının kapatılması için en kolay yöntem bilgisayarınızın Windows tuşuna basılı tuttuktan sonra I tuşuna basarak ayarlar bölümüne gelmek olacaktır. Windows + I tuşuna basmanız halinde Ayarlar menüsüne erişim sağlamış olacaksınız.

Windows 10 akıllı depolamayı kapatma, windows 10 depolamayı kapatamıyorum, windows 10 depolama kapanmıyor, windows 10 akıllı depolama nasıl kapatılır, windows 10 akıllı depolamayı devre dışı bırakma

  • Sol menü ekranında gözüken ‘’Sistem’’ kısmına girişimizi gerçekleştiriyoruz.
  • Sistem alanından da sol taraftaki ‘’Depolama’’ yazan kısma tıklıyoruz.
  • Bu işlemler sonrasında karşınıza ‘’Akıllı depolama’’ yazısı olan bir ekran açılacaktır. Burası yüksek ihtimalle aktif olarak görünmektedir.
  • Bu alanı açık iken kapalı konuma getirmeniz yeterliliğini koruyacaktır.
  • İşlemler sonucunda aklınıza bir soru işareti kalırsa bizlerle yorum alanından durumu iletebilirsiniz.
  • Kapamayı yaptınız hala daha açık ise de işlem askıda kalmış olabilir. Bilgisayarınızı kapalı konuma getirerek yeniden aktif etmeniz durumunda işlem çözüme varacaktır.

Windows 10 akıllı depolamayı kapatma işlemleri için yazımızı hazırladık. İsterseniz sizin için hazırlamış olduğumuz; Snapchat konumu kapatamıyorum kapanmıyor yazımızı inceleyebilirsiniz.

Windows 10 akıllı depolamayı kapatma, windows 10 depolamayı kapatamıyorum, windows 10 depolama kapanmıyor, windows 10 akıllı depolama nasıl kapatılır, windows 10 akıllı depolamayı devre dışı bırakmaWindows 10 akıllı depolamayı kapatma, windows 10 depolamayı kapatamıyorum, windows 10 depolama kapanmıyor, windows 10 akıllı depolama nasıl kapatılır, windows 10 akıllı depolamayı devre dışı bırakma

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here