Paylaş

Windows 10 ağ yolu bulunamadı hata 0x80070035 alıyorsanız eğer probleminizi nasıl giderebileceğinizi ayrıntılı şekilde yazımızda anlatacağız.

Bilgisayarınızdaki işletim sistemini siz kendinize bağlı olacak şekilde ayarlayabilirsiniz. Windows 10 işletim sistemi ise son dönemlerin en popüler işlem sistemlerinden birisidir. Ağ yolu bulunamadı hata 0x80070035 kodu alan kullanıcı sayısı ise gün geçtikçe artmaktadır. Bu sorunun altında yatan nedeni ve çözümü beraber kontrol edeceğiz.

Windows 10 işletim sistemli bilgisayarınızda almış olduğunu ağ yolu bulunamadı hatası genelde farklı bir bilgisayara, mobil cihaza ya da yazıcıya bağlandığınız esna da karşınıza çıkacaktır. Buradan ise şu sonucu çıkarabiliriz. Cihazınız bir ağ yolunu kullanarak farklı bir cihaza bağlanmanıza izin vermemektedir. E bunu ben de biliyorum diye söylenebilirsiniz. Peki bu durumda nasıl bir yol izleyeceksiniz ona birlikte bakacağız. Bağlantının düzgün bir şekilde sağlanabilmesi için geçerli olan yol adlarını kullanmalısınız. Fakat bazı kullanıcılar ağ yolu adlarını yanlış yazdığından dolayı da sorun yaşayabilmektedir. Eğer siz de ağ yolu adını hatalı yazıyorsanız bu sorun ile karşılaşabilirsiniz. Böyle bir problem ile karşı karşıya kalmamanız için gerekli olan işlemlere bakacağız. İlk olarak uzak olan paylaşımı etkin hale getirmelisiniz. Geri kalan işlemleri ise detaylandıracağız.

Windows 10

windows 10

Windows 10 işletim sistemli bir bilgisayarınızda uzak paylaşımı etkin hale getirdiğinizde artık bağlantı sağlanmasını daha kolay hale getirebilirsiniz. Aslında uzaktaki cihaz dosyalarını ve buna bağlı olacak şekilde yazıcıları bu şekilde sağlamadınız da hiçbir şekilde bağlantı kuramazsınız.

O yüzden dosya ve yazıcı bağlantılarının paylaşımlarını uzak bilgisayarınızda etkin olup olmadığını kontrol ederek doğrulayın. Ve hatta bu özelliği yine kendiniz aktif hale getirin. Bu işlemi sağladıktan sonra uzak bilgisayarınızda bulunan dosyanın üzerine gelip sağ tıklayıp ardından özellikler butonuna tıklayın.

Ağ yolu bulunamadı

Windows 10 ağ yolu bulunamadı hata 0x80070035

Ağ yolu bulunamadı işlemlerine devam ederken özellikler alanına girdiğiniz kullanıcının ya da grubun erişmek istediği dosya için okunan ayrıcalıklara sahip olduğundan emin olun. Ve ardından ise değiştirmek istediğiniz izinleri düzenle diyerek değiştirin.

Saat ve tarih ayarlarının yanlış olmasından dolayı da ağ yolu bulunamadı hatası ile karşılaşabilirsiniz. Dolayısıyla Windows 10 işletim sisteminizdeki saat ayarlarını doğru olacak şekilde yapılandırın.

Hata 0x80070035

Hata 0x80070035 kodu ile ilgili sorun tüm bunlara rağmen devam ediyorsanız yerel güvenlik duvarınızı devre dışı bırakın. Ve bu şekilde tekrar deneme yapın. Yine aynı şekilde TCP/IP alanı sıfırlayabilirsiniz.

Gerçekleştirdiğiniz bu işlem aşamaları sonrasında tüm cihazlarınızı yeniden başlatın. Yapmış olduğunuz bu işlemler sonrasında probleminizin giderilmiş olması gerekiyor. Windows 10 ağ yolu bulunamadı hata 0x80070035 hatası yine devam ederse bunu bize yorumdan bildirebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here