Paylaş

Wifide hiç ağ bulunamadı uyarı veriyor. Wifiye bağlantı kurmaya çalıştığınız esnada böyle bir uyarı gelmesi halinde sorunun nasıl giderileceğini ele aldık.

Gittiğimiz mekanlarda, evimizde ve ofisimizde artık wifiyi her yerde aramaktayız. Bilgisayarlarda wifi bağlantısını kurmaya çalışırken çeşitli uyarılar ile karşı karşıya kalabiliyoruz. Bazı kullanıcılar kendi bilgisayarlarında wifiye bağlantı kurmaya çalıştıkları esnada wifiyi bulamadıklarını dile getirmektedir. Yani wifi alanında hiç ağ bulunamadı şeklinde uyarı gelmektedir. Tüm cihazların wifi görmesine rağmen kendi bilgisayarınızın wifiyi görmemesiyle ilgili durum tamamen bilgisayarının wifisiyle alakalıdır. Modem bağlantılarında sorun oluşması halinde tüm cihazlarda ağ bulunamadı uyarısının veriyor olması gerekiyor. Lakin telefonların bağlı olmasına karşın bilgisayarda ağın görünmemesi ya da bulunmaması bilgisayarınız üzerinden işlem sağlamamıza neden olacaktır. Windows 10 ve Windows 8 işletim sistemli bilgisayarlarında böyle sorunlar gelebilmektedir. Genelde gelen sorunların tamamı da güncellemeler sonrasında oluşabilmektedir. Nasıl giderileceğini de bu doğrultuda kontrol altına alıp işlem aşamalarını bitireceğiz.

Wifide hiç ağ bulunamadı uyarı veriyor

Wifi ağ algılamıyor, wifi hiç ağ bulunamadı diyor, wifi ağı neden bulamıyorum, bilgisayarımda wifi ağını bulamıyorum, pc de wifi ağ bulunamadı hatası geliyor, wifiye ağı bulamıyor, bilgisayarda wifiye bağlanmak istiyorum ancak hiç ağ bulunamadı demektedir. Ağın bulunabilmesi yönünde yapacağınız ayarları tek tek incelemesini sağladık. Sorunun gelen güncellemeler ve sürüm ile alakalı olduğunu yani bire bir bilgisayarla ilişkilendirdiğini sizlerle paylaşmakta yarar bulunmaktadır.

Wifi ağını bulamıyorum

Bilgisayarınızda wifiye bağlanırken aldığınız hatanın giderilebilmesi yönünde ilk önce ağ kartını güncellemeye gideceğiz. Ağ kartının güncellenmesi adına da yapacağımız ayarları sırasıyla anlatımını gerçekleştireceğiz;

Wifide hiç ağ bulunamadı uyarı veriyor, wifi ağ bulmuyor, wifi ağını bulamıyorum, wifi hiç ağ bulunamadı, wifi ağ nasıl bulunur, bilgisayar wifi ağını bulmuyor
  • Bilgisayarınızın klavyesinde bulunan Windows tuşuyla birlikte R harfine basmanızla birlikte Çalıştır alanın ulaşacaksınız.
  • Çalıştır ekranına devmgmt.msc komutunu girdikten sonra Ayarlar alanından Ağ bağdaştırıcılarına ulaşım yapmamız gerekiyor.
  • Oraya erişim yaptıktan sonra da gereken sürücünün güncellemesini yapmamız gereklidir.
  • Daha öncesinde bağlı bulunduğunuz ağlar varsa bunların da cihazdan kaldırılmasını sağlayabilirsiniz.
  • İlgili sürücü yüklemenizi ağ kartınızın model ve markasına göre bulunmasını sağladıktan sonra bilgisayarınızdan güncellemeleri devreye almanız gereklidir. Gereken güncellemelerin yapılmasıyla birlikte bilgisayarınızı yeniden başlatılmasını devreye koyabilirsiniz.
  • Bunun daha kısa yolu ise bilgisayarım menüsüne sağ tıklayıp yönet demenizle beraber ağ bağdaştırıcıları alanına gelmeniz yeterliliğini koruyacaktır. Gereken sürücünün üzerinde zaten sarı ünlem işareti bulunması gerekiyor. Ona sağ tıklayıp sorun gider diyebilirsiniz.
Wifide hiç ağ bulunamadı uyarı veriyor, wifi ağ bulmuyor, wifi ağını bulamıyorum, wifi hiç ağ bulunamadı, wifi ağ nasıl bulunur, bilgisayar wifi ağını bulmuyor

Wifide hiç ağ bulunamadı uyarı veriyor hala daha devam ederse bu durumu bize yorumda belirtebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here