Paylaş

Wifi üzerinde kırmızı çarpı işareti gözüküyor. Bilgisayarınızın internet simgesinin üzerinde görünen çarpı işaretinin nedenini ve çözümüne dair bilgileri anlatacağız.

İnternet artık elimizde kullandığımız telefonlara kadar gelmiştir. Fakat işlemlerimiz gereği bilgisayar üzerinden de işlem sağladığımızdan ötürü internete ihtiyaç duyduğumuz anlar bulunmaktadır. Kablolu ve kablosuz olacak şekilde bağlantı kurabildiğimizden ötürü ayarları da o şekilde kurulumu sağlamaktayız. Kablolu bağlantılarda eğer modemi sorunsuz şekilde kurduysak bağlantı otomatik olarak gelecektir. Kablo çıkarıldığında kablosuz bağlantı kuracakken çarpı işaretinin gelme nedenlerine birlikte kontrol edeceğiz. Kırmızı çarpı işaretinin gelme nedeni bağlantının olmamasıyla alakalıdır. Yani wi-fi ağından bağlantı kurulamadığından dolayı bu sorunu yaşamaktasınız. Alınan hata sonrasında internet bağlantının gelip gelmediğini tam anlamıyla kontrol etmeniz gerekiyor. Bağlantı da sorun yok siz de bağlanmaya çalıştığınız da hala daha gelmiyorsa driver eksikliğinden kaynaklı sorun yaşıyor olabilirsiniz. Dolayısıyla ilgili driverların güncellemesini gerçekleştirip işlemlerimize bu şekilde devam edebilirsiniz. Buna rağmen sorununuz devam ederse diğer yapılacak ayarları aşağıda ele almış bulunuyoruz.

Wifi üzerinde kırmızı çarpı işareti gözüküyor

Wifi ağında çarpı işareti var, wifide çarpı işareti gitmiyor, wifi neden çarpı işareti var, wifideki çarpı işaretinin gitmesi için ne yapmam gerekiyor, wifi kırmızı çarpı neden kalkmıyor, wifiden kırmızı çarpının kalkmasını istiyorum. Wi-fi şifrenizi doğru olarak giriyor olmanıza rağmen internet bağlantısındaki wifi işareti kırmızı çarpı gözüküyorsa gitmesi için gerekenleri inceleyeceğiz.

Wifide kırmızı çarpı kalkmıyor

İnternet şifreniz ve driver kontrollerini yaptıktan sonra problem hala daha devam ediyorsa bu durumda güncellemelerle alakalı sorun yaşıyor olabilirsiniz. O yüzden sürücüyü geri döndürmeniz gerekebilir. Sürücünün geri dönebilmek adına yedeğinin olması gerekiyor. Yedeğe geri dönmenin ayrıntılarıyla birlikte nasıl yapıldığını kontrol edeceğiz.

Wifi üzerinde kırmızı çarpı işareti gözüküyor, wifide kırmızı çarpı var, wifide kırmızı ışık gitmiyor, wifide kırmızı çarpı kalkmıyor, wifi kırmızı çarpı işareti, wifi kırmızı çarpı neden gitmiyor

Bilgisayarınızın sağ alt kısmında bulunan wi-fi simgesinin üzerine sağ tıklayıp ağ ve internet ayarları ögesini açın butonuna tıklıyoruz. Bağdaştırıcı seçeneklerini değiştir kısmına erişim yapıyoruz. Wi-fi bağlantınızın üzerine gelip sağ tıklayıp ilk olarak devre dışı bırakıp etkinleştir diyelim. Bu sorunu çözmezse şayet daha sonrasında özellikle alanına giriyoruz.

Karşımıza gelen ekranda yapılandır bölümünün içerisine girişimizi gerçekleştiriyoruz. Sürücü bölmesine tıklamanız halinde eğer yedek aldıysanız sürücüye geri dön butonuna tıklamanız yeterliliğini koruyacaktır.

Wifi üzerinde kırmızı çarpı işareti gözüküyor, wifide kırmızı çarpı var, wifide kırmızı ışık gitmiyor, wifide kırmızı çarpı kalkmıyor, wifi kırmızı çarpı işareti, wifi kırmızı çarpı neden gitmiyor

Tüm bu kontroller dışında kablolu bağlantı da sorun yok kablosuz bağlantıda sorun varsa modemin wifi ışığının yanıp yanmadığını kontrol edelim. Yanmıyorsa modem üzerindeki wlan ya da wi-fi ışığına 10-15 saniye basılı tutmanız sorunu giderecektir. Güvenlik seviye ayarlarını da modemin kablosuz alanından kontrol etmenizde yarar bulunmaktadır. Bahsettiğimiz işlemlerle beraber sorununuzun giderilmiş olması gerekiyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here