Wifi Cekim Sorunu Nasıl Giderilir Detaylı Anlatım olarak paylaşıp, ttnet, telefon,modem ve internetin çekmemesiyle ilgili sorunun nasıl giderileceğini detaylı anlatacağız.

Modem kullanıcıların sürekli sorunlar yaşamış olduğu çekim sıkıntısı son zamanlarda oldukça artmış bulunmaktadır. Evimizde, iş yerinde ya da ofislerimizde kullanım sağlamış olduğumuz modemlerin bir odadan bir odaya geçerken yaşanan çekim sorunlarından ötürü oldukça sıkıntı yaşanmaktadır. Wifi alanındaki çekim sıkıntısı haliyle bizleri üzmektedir. Bu durum ile ilgili yapılacak olan adımları aşağıda sizlere detaylı olarak paylaşımı sağlayacağız.

Öncelikle bilgisayar ve modem bağlantınız arasındaki ethernet kablosunu takmamız gerekiyor. Bağlantı adımlarını gerçekleştirdikten sonra ise modem kapalı alanda ise bunu daha açık alana bağlantısını gerçekleştirelim. Yapacağımız bu işlem adımları sonrasında müdahalelere başlayabiliriz.

Wifi Cekim Sorunu Nasıl Giderilir Detaylı Anlatım

Wifi Cekim Sorunu Nasıl Giderilir Detaylı Anlatım, modemim çekmiyor, internet çekmiyor, telefon wifi çekmiyor, wifi çekmiyor ne yapabilirim, internet çekim sorunu

Kablosuz ağında yaşanan çekim sorunu ile ilgili modeminizin ”Kanal Ayarları” ile ilgili işlem sağlamamız gerekecektir.

  • Yapacağımız kanal ayarlarının bölümü modemlerin marka ve modellerine göre değişkenlik gösterecektir.

Modeminizin arayüzüne giriş işlemi gerçekleştirdikten sonra,

  • Huawei için; Sol tarafta bulunan ”Temel>Wlan>Kanal>11” olarak ayarlıyoruz.
  • ZTE modemi için; Sol tarafta bulunan ”Ağ>Wlan>Temel>Kanal>6” olarak ayarlıyoruz.
  • TP LİNK Modemi için; ”Kablosuz Ayarı>Kanal 11
  • Zyxel modemi için; ”Ağ Ayarları>Kablosuz>Kanal 11

Bu örnek modem ayarları için sizlerin modemlerinizin model ve markasına göre modeminizin arayüzüne giriş işlemi gerçekleştirip kablosuz alan bölümüne giriş sağlayıp genel olarak Wlan alanı üzerinden işlem sağlayabilirsiniz.

Modemim çekmiyor

Wifi Cekim Sorunu Nasıl Giderilir Detaylı Anlatım, modemim çekmiyor, internet çekmiyor, telefon wifi çekmiyor, wifi çekmiyor ne yapabilirim, internet çekim sorunu

Modemim çekmiyor sorunuz ile ilgili işlem adımlarımıza devam ederken yine modemin arayüzünde yer almakta olan,

  • 801.11B+g+n olarak seçilecek bir ayar bilgilendirmesi olması lazım buradaki ayarı bu yönde işlem sağlamanız daha sağlıklı bir işleme sebebiyet verecektir.
  • Yapılan müdahaleler sonrasında İnternet hizmetinizde ki bağlantı sorununuzun giderilmesi gerekiyor.

Wifi çekmiyor ne yapabilirim

Wifi Cekim Sorunu Nasıl Giderilir Detaylı Anlatım, modemim çekmiyor, internet çekmiyor, telefon wifi çekmiyor, wifi çekmiyor ne yapabilirim, internet çekim sorunu

wifi çekmiyor ne yapabilirim işlemlerini sağlamamıza rağmen eğer hala modemden uzaklaşır uzaklaşmaz problem devam ediyorsa bu durumda bir sinyal güçlendirici almanızda fayda bulunmaktadır.

  • Örneğin; Menzil genişletici bir router almanız halinde sorununuz evin her alanında İnternet bağlantınızın çekim alanını kuvvetlendirebilirsiniz. Alacağınız sinyal güçlendirici evin her noktasında modem yanında çekim sağlamanızı gerçekleştirecektir.

İşlemler bu kadar arkadaşlar, sormak istediğiniz soruların alt kısımda bulunan yorum alanına bildirmeniz halinde sizlere detaylı bir şekilde bilgilendirme sağlayacağım.

Dilerseniz siz kıymetli okurlarımız için hazırlamış olduğumuz, instagram Yorum Yapmayı Kapatma Resimli Anlatım makalemizi inceleyebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz