WhatsApp Yukarıya Kaydırarak Kapatma Sorunu  ve iphone bildirim gelmiyor, mesaj geldiğinde bildirim gelmiyor çözümünü makalemizde anlatacağız.

Mesaj platform ağı olarak mobil cihazlardan inanılmaz bir kitleye ulaşmayı başaran Whatsapp ağını oldukça büyütmüş durumdadır. Ancak iPhone kullanıcıların iOS 11 güncellemesi sonrasında yaşamış oldukları bildirim sorunları oldukça can sıkıcı bir hal almaya başladı. Bu bildirim sorunu ise siz uygulamadan çıktıktan sonra gelen ‘‘WhatsApp’ı yukarı kaydırarak kapanmaya zorlamak bildirim almanızı engelleyebilir.” yukarıya kaydırdığınız andan itibaren sizler artık bildirimleri alamamaya başlamaktasınız.

Tabi bu sorun Android işletim sistemi kullanan kullanıcılarda da yer edinmiş bulunmaktadır. Onun ile ilgili makalemizi de bu makale sonrasında hazırlayacağız. Ancak şuanda iPhone kullanıcılarının problemini gidermek için sizlere yeni bir güncelleme gelmesini beklemeden işlemleri nasıl sağlanacağı aşağıda adım adım paylaşacağız.

WhatsApp Yukarıya Kaydırarak Kapatma Sorunu

WhatsApp Yukarıya Kaydırarak Kapatma Sorunu, whatsapp bildirim gelmiyor iphone, whatsaapa girmeden mesaj gelmiyor, whatsapp mesaj gelmiyor iphone, whatsapp mesaj geldiğinde uyarı gelmiyor, bildirim sorunu, mesaj geldiğinde bildirim gelmiyor

Siz değerli okurlarımız Whatsapp uygulamasından çıktıktan sonra aniden herhangi bir işlem yapmamanıza rağmen karşınıza yukarıda görmüş olduğunuz,

  • ‘WhatsApp’ı yukarı kaydırarak kapanmaya zorlamak bildirim almanızı engelleyebilir.” gelecektir. Gelen bu uyarı sonrasında yukarıya kaydırma adımını sağladıysanız bu durum oldukça canınızı sıkacaktır. Neden mi? Çünkü artık bildirim mesajları sizler Whatsaap uygulamasına girmeden sizlere görünmeyecektir.
  • Bu durum sonrasında neler yapıldığını gelin beraberce yaparak sorunu ortadan kaldıralım.

whatsapp bildirim gelmiyor iphone

whatsapp bildirim gelmiyor iphone kullanıcıları için ilk olarak WhatsApp uygulamasına giriş işlemi gerçekleştiriyoruz.

  • Daha sonrasında uygulamanın sağ üst tarafında yer alan üç noktalı bölüme tıklıyoruz.
  • Yapılan işlem sonrasında gelen sekmeler içerisinde ”Ayarlar” bölümüne giriş işlemi sağlıyoruz.
  • Ve bu alanda karşınıza sunulacak seçenekler içerisinde ”Bildirim” alanına giriş işlemi sağlayacağız.

Whatsaapa girmeden mesaj gelmiyor

whatsaapa girmeden mesaj gelmiyor işlemlerimizin sonuna doğru geldiğimiz de ise karşımıza gelecek olan ekranın en alt sıralarında yer almakta olan,

  • Bildirim Ayarlarını Sıfırla” ikonuna tıklıyoruz.
  • Ayarları sıfırladıktan sonra bilgiler eski ayarlarına geri döneceğinden ötürü artık işlem adımlarımız tamamlanmış olacak ve sizler artık ”Bildirim Sorunu” ile ilgili işlemi çözümlemiş olacaksınız.
  • Tekrarında bir uyarı gelirse kesinlikle yukarıya doğru kaydırarak bu işlemi sağlamayın. Yoksa aynı işlemleri sürekli yapmak durumunda kalırsınız.

Aynı problem Android çözümlü telefonlar da da yaşanıldığı için onun ile ilgili ayarları da bir sonraki makalemizde paylaşımını sağlayacağız. Bizleri takipte kalmayın ve aklınıza takılan soruları yorumda belirtmeyi unutmayınız.

İsterseniz sizler için hazırlamış olduğumuz WhatsApp Başkalarının Mesajını Okuma Resimli Anlatım makalemizi inceleyip kontrolleri sağlayabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz