WhatsApp yeni mesajlar kontrol ediliyor yazıyor bunun temelinde yatan nedeni merak ediyorsanız haberimize göz atmalısınız. Whatsapp mesajlar kontrol ediliyor nedir?, ne anlama gelmektedir? Diye bir çok sorular geldiğinden dolayı tümünün yanıtı makalemizde yer almaktadır.

Whatsapp artık mesajlaşma uygulaması olarak vazgeçilmez platformlardan bir tanesidir. İçeriği ücretsiz olsa da internet olmadan kullanımı zor olan bir uygulamadır. Dolayısıyla internet veri bağlantısıyla ikili konuşma diyaloğunu sağlayabiliyorsunuz. Şimdi gelelim whatsapp hesabı içerisinde karşılaşılan yeni mesajlar kontrol ediliyor tarzındaki uyarının temelinde yatan nedenin ne olduğuna. Gelen bu hata genel olarak internet bağlantınız ile alakalıdır. Yani hız yavaşlığından ötürü bu sorunla karşı karşıya kalma ihtimali çok yüksek olmasından dolayı eğer bağlantı da sorun olmadığını meyan ediyorsanız da yapılacakları da değerlendireceğiz. Şuanda bizim bu sorunu hangi adım ve yöntemlerle gidereceğimizi konu edinmiş olduğumuz yazımızla birlikte çözüme kavuşturabilirsiniz.

WhatsApp yeni mesajlar kontrol ediliyor yazıyor

WhatsApp yeni mesajlar kontrol ediliyor yazıyor, mesajlar kontrol ediliyor, yeni mesajlar kontrol ediliyor, whatsapp mesajlar kontrol ediliyor, whatsapp kontrol ediliyor, whatsapp kontrol ediliyor uyarısı karşısında nasıl bir yol izleneceğini kapsamlıca konu alacağız. Böylelikle herhangi bir problem yaşanmadan whatsapp uygulaması üzerinde gelen yeni mesajlarınızın kontrollerini sağlayabilirsiniz.

Whatsapp mesajlar kontrol ediliyor

Popüler mesajlaşma uygulaması olan whatsapp hesabınızda bazen ”Yeni mesajlar kontrol ediliyor” tarzında uyarılarla karşı karşıya kaldığınız olmaktadır. Gelen bu uyarı bilgilendirmesinin sebebini yazımızda detaylandıracağız.

WhatsApp yeni mesajlar kontrol ediliyor yazıyor, mesajlar kontrol ediliyor, yeni mesajlar kontrol ediliyor, whatsapp mesajlar kontrol ediliyor, whatsapp kontrol ediliyor, whatsapp kontrol ediliyor uyarısı

  • İlk önce bu uyarıyı aldığınızda yapmanız gereken işlem mobil veri bağlantısıyla bağlıysanız Wi-fi bağlantısına bağlı deneme sağlayalım.
  • Çünkü bu sorunun en büyük nedenlerinden birisi internet ağının yavaşlığından kaynaklanmaktadır.
  • İnternet bağlantısını kontrol edip değişikliğini sağladığınızda sizler de zaten sorunun giderildiğini ve yeni mesajların tek tek uygulamaya geldiğini görebilirsiniz.
  • Bağlantınız iyi değişikliği yaptınız herhangi bir sorun yok ama hala daha sorun yaşamaya devam ediyorsunuz.
  • Bu durumda da whatsapp uygulamasını silip Play store ya da Apple store üzerinden yeniden uygulamanın en güncel halini indirelim.
  • Sonrasında uygulamayı kaldırıp yeniden yükleyelim.
  • Yapılan tüm müdahaleler sonrasında sorunumuz giderilmediyse son olarak Ayarlar>Uygulamalar>Tümü ve Whatsapp uygulamasının üzerine gelip verileri temizle demeniz yeterlidir.

WhatsApp yeni mesajlar kontrol ediliyor yazıyor için hazırladığımız yazımız da tüm detaylar yer almaktadır. Sorun uygulamış olunan işlemler sonrasında çözüme kavuşacaktır. İyi muhabbetler dileriz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz