Paylaş

Whatsapp yedeklemeyi kapatma iptal etme. Günlük, haftalık, aylık olarak yapılan yedeklemeyi uygulamanızın almamasını istiyorsanız çözüm haberimizde.

Whatsapp, sohbet uygulamaları içerisinde en çok tercih edilen uygulamalardan birisidir. Herkesin severek kullandığı bu uygulamanın içinde bulunduğu özelliklerde kullanımı daha da fazlalaşabilir.

Play store veya Apple store üzerinden ücretsiz olacak şekilde, tablet ya da telefonlarınıza indirebiliyorsunuz. Aynı zaman whatsapp web üzerinden bilgisayarda da kullanımları gerçekleştirebiliyorsunuz.

Whatsapp yedeklemeyi kapatma iptal etme

Whatsapp aynı zamanda sizin adınıza yedekleme her gece 02:00’ de otomatik olarak yapmaktadır. Hafızada yer yoksa yedeklemeler askıda kalacaktır. O yüzden yedeklemeye önem veriyorsanız hafızada yeterli alanın olması gerekiyor.

Siz hiçbir şekilde whatsapp uygulamasının yedek almasını istemiyorsanız eğer bu ayarı kapalı konuma getirmeniz yeterlidir.

Whatsapp yedeklemeyi iptal etme, whatsapp yedekleme nasıl kapanır, whatsapp yedeklemeyi nereden kapatabilirim, whatsapp yedeklemeyi bitirme, whatsapp yedek almasın, whatsapp yedekleme yapmasın, whatsapp yedeklemeyi nasıl kaldırabilirim. Sohbetlerin yedeklenmesini istemiyorsanız eğer platform içerisindeki ayarları kapalı duruma getirmemiz gerekecektir.

Whatsapp yedekleme almasın

Konuşmalarınızın yedeklemeler kendinizin belirlediği günler ve zaman diliminde alınmaktadır. Yedeklemelerin alınmasından hoşnut değilseniz ayarları kapalı hale nasıl getireceğimize birlikte bakacağız.

Whatsapp yedeklemeyi kapatma iptal etme, whatsapp yedeklemeyi iptal etme, whatsapp yedeklemeyi kapatma, whatsapp yedekleme almasın, whatsapp yedekleme yapmasın
  • Whatsapp hesabımıza girişimizi yaptıktan sonra sayfanın hemen sağ alt köşesinde bulunan Ayarlar alanına tıklıyoruz.
  • Sohbetler kısmına girerek oradan da,
  • Otomatik yedekleme bölümüne tıklıyoruz.
  • Günlük, haftalık, aylık ya da kapalı seçeneğinin geldiğini görebilirsiniz. Siz hiçbir şekilde yedekleme alınmasın istediğiniz için kapalı butonunu işaretlemeniz yeterlidir.

Gerçekleştirilen işlem aşamaları sonucunda sorun ortadan kalkmış olacaktır. Kapalı seçeneği sizin telefonunuzdaki whatsapp uygulamasında gelmiyorsa uygulamada güncellemeye gidilmesi lazım.

Whatsapp yedeklemeyi kapatma iptal etme, whatsapp yedeklemeyi iptal etme, whatsapp yedeklemeyi kapatma, whatsapp yedekleme almasın, whatsapp yedekleme yapmasın

En sağlıklı işlemde whatsapp uygulamasını telefonunuzdan kaldırıp yeniden yüklemesini sağlamaktır. Böylelikle whatsapp’ın en son sürümü cihazınızda yüklü olacaktır. Whatsapp yedeklemelerinin kapatılmasına yönelik adımları tek tek anlattık. Bu aşamada takıldığınız ya da sizin de eklemek istediğiniz bir yer olursa bize bunu yorumdan bildirebilirsiniz.

Whatsapp hesaplarında karşılaşılan diğer problemlerin tamamına web sitemiz üzerinden bakabilirsiniz. Gelen yenilikler oldukça da bunları hızlıca sizlere ulaştırmaya çalışmaktayız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here