Paylaş

Whatsapp yedekleme tamamlanamadı iphone. İphone telefonunuzda whatsapp ta alınan hatanın çözümünü inceleyeceğiz. Detaylar haberimizde

Whatsapp konuşmalarımızı ve bilgilerimizi sürekli kendiliğinden yedek almaktadır. Gece saatlerinde devreye giren bu yedekleme sonrasında sizlerin haberi bile olmamaktadır. Yedeklemenin devreye girebilmesi için ise telefonunuzun wifiye ya da mobil veriye bağlı durumda olması yeterlidir. Ücretsiz bir uygulama olan ancak tüm işlemlerinizi internet üzerinden sağlayabildiğiniz uygulamada yedekleme ile ilgili işlemleriniz de yine aynı şekilde internetten sağlanmaktadır. İphone telefonlarında icloud saklama alanının dolmasıyla birlikte whatsapp’ta alınan yedeklemede devreye girmeyebilmektedir. Ki zaten whatsapp uygulamasına girişinizi gerçekleştirdiğinizde ayarlar alanında bildirim işaretinin olduğunu göreceksiniz. Oradaki bildirimi takip etmeniz durumunda yedekleme tamamlanamadı hatasının da karşınızda olduğunu görebilirsiniz. Yedeklemenin neden tamamlanamadığı zaten alınan hatanın altında yazıyor olsa bile nelerin gerekli olduğuna bizlerde inceleyip sizlere sunumu sağladık.

Whatsapp yedekleme tamamlanamadı iphone

Whatsapp yedekleme yapmıyor, whatsapp yedekleme tamamlanamadı diyor, whatsapp yedekleme neden tamamlanmıyor, whatsapp yedekleme neden devreye girmiyor iphone, iphone telefonumda yedekleme tamamlanamadı hatası veriyor. Whatsapp hesabına iphone telefonunuzdan giriş yaptığınızda ‘’Ayarlar’’ alanında bildirim olduğunu görmeniz halinde eminim direk buraya tıklayıp acaba ne gibi bir bildirim gelmiş olabilir diye merak etmişsinizdir. Sizi yönlendiren ekranda ‘’Yedekleme tamamlanamadı’’ olarak gösterilen bir ekrana ulaştıktan sonra bu sorunu giderilebilmesine ilişkin kontrollerimizi birlikte yapacağız.

Whatsapp yedek olmuyor iphone

Yedekleme olmamasıyla alakalı aldığınız hata cihazınızda internet bağlantısının geceden itibaren olmamasından kaynaklı olabilir. Böyle bir durumda wifiye bağlanmanız ya da mobil veriye bağlantı kurmanız halinde yedekleme otomatik olarak devreye girecektir.

Whatsapp yedekleme tamamlanamadı iphone, whatsapp yedek yapmıyor iphone, whatsapp yedek almıyor iphone, whatsapp yedek indirmiyor iphone, whatsapp yedek devreye girmiyor, whatsapp yedek hatası iphone

Mobil ve wifi bağlantısında bir sorun yoksa bununla alakalı olarak icloud sağlama alanının oldukça dolu olmasından kaynaklı yedekleme tamamlanamadı hatası karşınıza gelmektedir. Whatsapp yedekleme hatası sonrasında galeri alanında gereksiz olan klasörleri tamamen kaldırmanızı tavsiye ediyoruz. Yani resim ve videolarda gereksiz gördüklerinizi kaldırabilirsiniz.

Haricinde telefonunuzdaki bilgileri başka bir alana aktarımını sağlayarak telefonunuzun hafızasında yer eden resim ve videoların tamamını kaldırabilirsiniz. Kullanmadığınız hiç girmediğiniz uygulamaları da telefonunuzdan silebilirsiniz. Böylelikle whatsapp uygulamasında aldığınız yedekleneme tamamlanamadı hatası kalkacak ve yedekleme devreye girecektir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here