Paylaş

Whatsapp wifiden bağlanmıyor açılmıyor. Telefondan wifiye bağlıyken whatsapp’a giremiyorsanız whatsapp çalışmıyor ise yapılacak ayarlar yazımızda.

Sohbet denince aklımıza ilk gelen uygulama hiç şüphesiz whatsapp uygulaması gelmektedir. Uygulama içerisinde kişiler rehberinde var olan kişilerin hikayelerine bakabilmektedir. Bunun dışında video ve resim alışverişinde yapıldığı uygulama internet veri bağlantısı üzerinden çalışmaktadır. Dolayısıyla genel anlamda yazışma dışında bir video ya da resim gönderimleri esnasında wi-fi ağı tercih edilmektedir. Wi-finin olduğu bir alanda hiç bir kullanıcı mobil veri bağlantısından bağlantı kurmaz. Çünkü mobil veriye tanımlı olan internet sınırlı olmasından kaynaklı wifi olmazsa olmazlarımız arasındadır. Son dönemlerde baş gösteren sorunlardan birisi ise wifiye bağlıyken tüm cihazlar whatsappa girebiliyorken kendi telefonlarınızın girememesidir. Whatsapp wifideyken çalışmıyor ya da açılmıyor sorununa karşılık ilgili incelemelerimizi yaptık detaylar ise yazı içeriğindedir.

Whatsapp wifiden bağlanmıyor açılmıyor

Telefondan whatsappa giremiyorum, wifiye bağlıyken whatsappa girmiyor, whatsapp wifiden çalışmıyor, whatsapp wifiden bağlanmıyor, whatsapp wifiden açılmıyor, wifiye bağlıyken whatsapp neden açılmıyor. Tarafımıza iletilen sorunların çözümü noktasında yaptığımız araştırma içeriklerini sizlere sunacağız. Tabii bu aşamada wifiden bağlantı sorunu çıkardığı için ilk kontrolü modem üzerinde yapılandıracağız.

whatsapp wifiden çalışmıyor

Whatsapp uygulamasında wifiye bağlıyken giriş adımında oluşan bağlantı sorunları için telefonlarımız üzerinden yapılacak olan işlemleri ele alacağız. Ancak bu işlemlere bakmadan önce ilk olarak modeminizin kapatılıp açılması gereklidir. Tüm cihazlar bağlıyken sizin telefonunuz bağlandığında hata veriyorsanız büyük olasılıkla wifi ağı görüyor ancak sinyali alamıyordur. Bunun için kapatılıp açılması oldukça işimizi görecektir.

Whatsapp wifiden bağlanmıyor açılmıyor, telefondan whatsappa giremiyorum, whatsapp wifiden çalışmıyor, whatsapp wifiden açılmıyor, whatsapp wifiden bağlanmıyor, wifiden whatsappa giremiyorum

Modemle olan sorunumuzu hallettikten sonra ilk olarak Android telefonlarında bu hata ile karşılaşan kullanıcılar aşağıdaki adımları yapması gereklidir;

  • Wifiye bağlıyken android telefondan whatsappa bağlanmıyor ise ”Ayarlar>Wifi>Kablosuz ağ adınızın üzerine basılı tutuyoruz>Ağ yapısını değiştir>Gelişmiş seçenekleri göster seçeneğine tıklıyoruz.
  • Yapılan işlem ardından sayfayı en alta çekerek DHCP alanını Statik IP değişikliğini yapıyoruz.
  • Son olarak  İP Ve DNS alanı gelecektir. DNS alanına (8.8.8.8 ve 8.8.4.4) girdikten sonra kaydedip işlemleri tamamlıyoruz.
  • Sonrasında whatsapp’tan çıkıp tekrardan giriş yaptığınız da bağlantı gelmiş olacaktır.

Şayet iphone telefonunuzda böyle bir sorun ile karşı karşıya iseniz;

  • Whatsapp’a telefon wifiye bağlıyken girmiyorsa ve telefonunuz iphone ise; Ayarlar>Wifi>Bağlı olduğunuz ağın yanındaki (i) bölümüne erişim sağlıyoruz.
  • Gelen sayfada alt satırda bulunan ”DNS’i Ayarla” tıklıyoruz.
  • Açılan sayfada var olan seçeneklerden ”Elle” işaretleyip DNS alanına (8.8.8.8 ve 8.8.4.4) yazıp işlemlerimizi kaydediyoruz.
  • Ardından whatsapptan çıkıptekrar giriş yapmanız yeterlidir.

Whatsapp wifiden bağlanmıyor açılmıyor, telefondan whatsappa giremiyorum, whatsapp wifiden çalışmıyor, whatsapp wifiden açılmıyor, whatsapp wifiden bağlanmıyor, wifiden whatsappa giremiyorum Whatsapp wifiden bağlanmıyor açılmıyor, telefondan whatsappa giremiyorum, whatsapp wifiden çalışmıyor, whatsapp wifiden açılmıyor, whatsapp wifiden bağlanmıyor, wifiden whatsappa giremiyorum Whatsapp wifiden bağlanmıyor açılmıyor, telefondan whatsappa giremiyorum, whatsapp wifiden çalışmıyor, whatsapp wifiden açılmıyor, whatsapp wifiden bağlanmıyor, wifiden whatsappa giremiyorum Whatsapp wifiden bağlanmıyor açılmıyor, telefondan whatsappa giremiyorum, whatsapp wifiden çalışmıyor, whatsapp wifiden açılmıyor, whatsapp wifiden bağlanmıyor, wifiden whatsappa giremiyorum

Yazımıza konu olan Whatsapp wifiden bağlanmıyor açılmıyor sorunu yapılan işlem aşamalarıyla birlikte sonlanmış olacaktır. Umarım faydalı olmuştur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here