Paylaş

WhatsApp wifi olmadan mesaj göndermiyor calışmıyor sebebini öğrenmek isterken sinirden telefonu kırdığınız dahi olmaktadır. Whatsapp mobil veride çalışmıyorsa ya da wifi görmeden sizin geldi internetiniz üzerinden herhangi bir işlem sağlamıyorsa hangi yolların izleneceği yazımızda yer almaktadır.

Bilindiği üzere ücretsiz mesajlaşma uygulaması olan Whatsapp hesabında birine mesaj göndermek için mobil internetiniz ya da wifi bağlantınızın olması yeterlidir. Fotoğraf ve videoların bu sayede gönderimini kolaylıkla sağlayabiliyorsunuz. Yalnız bazı kullanıcılarımız bu son dönemlerde kendi mobil veri ağlarından mesaj gönderip alamadıklarını iletmektedirler. Yani wi-fi bağlantısını sağladığında mesajların gidip geldiğini diğer türlü hiç bir işlemin sağlanmadığını beyan etmektedirler. Biz de bu sorunun ne ile alakalı olduğunun çözümün araştırmasını yazımızda sunacağız. Cep telefonunuzda whatsapp uygulaması sadece wifi ile birlikte çalışıyorsa ve haricinde başka bir işlem sağlamıyorsa detaylar aşağıda yer almaktadır.

WhatsApp wifi olmadan mesaj göndermiyor calışmıyor

WhatsApp wifi olmadan mesaj göndermiyor calışmıyor, wifi olmadan mesaj gitmiyor, whatsapp wifi olmadan mesaj gitmiyor, whatsapp wifi olmadan çalışmıyor, whatsapp wifi olmadan mesaj gönderilmiyor, whatsapp wifi mesaj gitmiyor, internet var whatsapp mesaj gelmiyor ne yapmalıyım diye düşünüp durmanıza gerek bulunmaktadır. Bu aşama da ilk olarak cep telefonunuzun operatörü ile görüşme sağlanması ve APN bağlantısının kontrol edilmesi gereklidir. Muhtemelen bu kontrolü sağlamışsınızdır. Hala daha problem devam ettiği için ilgili çözüm yollar aşağıdadır.

Whatsapp wifi olmadan mesaj gitmiyor

Günümüz çağının en çok kullanım sağlandığı mesajlaşma uygulaması whatsapp hesabında sadece mesaj gönderiminde bulunmuyoruz. Dosya, resim ya da video gönderim işlemlerini de bu platform üzerinden gerçekleştirmekteyiz. Fakat wi-finin olmadığı bir alanda kendi mobil veri bağlantımız üzerinden işlem sağlıyoruz. Ancak bu son dönemlerde mobil veri bağlantısı üzerinden işlem sağlanmadığı için hangi ayarların kontrol edileceğini konu alacağız.

WhatsApp wifi olmadan mesaj göndermiyor calışmıyor, wifi olmadan mesaj gitmiyor, whatsapp wifi olmadan mesaj gitmiyor, whatsapp wifi olmadan çalışmıyor, whatsapp wifi olmadan mesaj gönderilmiyor, whatsapp wifi mesaj gitmiyor, internet var whatsapp mesaj gelmiyor

İnternet bağlantısında yaşanan sorun için Android ve iPhone telefonlar için ayrı ayrı konuyu alacağız. Öncelikle Android telefonumuzdan ”Ayarlar” kısmından giriş sağlayarak Whatsapp uygulamasını buluyoruz. iPhone telefonumuzdan ise ”Hücresel veri” alanı üzerinden giriş sağlayıp Whatsapp bağlantısını bularak bu alanda yaşanan sorunun giderilmesine yönelik işlemleri sağlayabilirsiniz. Telefonumuz 4G destekleyen bir cihaz ise 4G bağlantısıyla ilgili seçeneğini işaretlemesini sağlayabilirsiniz.

Yapılan bu müdahaleler sonrasında whatsapp’tan wi-fi alanında alışveriş sağlarken mobil bağlantısı üzerinden işlem sağlanamadığı için hattın operatörüyle görüşme sağlamanız yeterlidir. Buradan APN Ve VPN ayarlarının kontrolleri sağlanarak sorun giderilecektir.

Eğer sizin 2 gb internet hakkınız var sa bu durumda veri bağlantısı düşeceğinden dolayı dosya alışverişlerin de sorunlar yaşanabilir.

Whatsapp wifi olmadan çalışmıyor

Belirtilen işlem ayarları sonrasında sorununuz giderilmediyse bu durumda,

WhatsApp wifi olmadan mesaj göndermiyor calışmıyor, wifi olmadan mesaj gitmiyor, whatsapp wifi olmadan mesaj gitmiyor, whatsapp wifi olmadan çalışmıyor, whatsapp wifi olmadan mesaj gönderilmiyor, whatsapp wifi mesaj gitmiyor, internet var whatsapp mesaj gelmiyor

  • Telefonumuzun ”Ayarlar” alanına girerek ”Ağ ve internet” alanına giriyoruz. Burada var olan ”Veri kullanımı” kısmın da ”Hücresel veri” bağlantıyı aktif hale getirelim.
  • Sonrasında yine cep telefonumuzun ”Ayarlar>Uygulamalar ve bildirimler>Uygulama bilgisi>WhatsApp>Veri kullanımı>Arka olan verisi bölümüne giriş işlemi gerçekleştirip aktif konuma getirelim.

Yapılacak bu kontroller neticesinde  WhatsApp wifi olmadan mesaj göndermiyor calışmıyor sorunu ortadan kalkmış olacaktır. Umarım faydalı olmuştur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here