Merhaba arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda Whatsapp Web QR kodu taramıyor ve okumuyor sorunu için nelerin gerekli olduğunu ayrıntılarıyla ele alacağız.

Sohbet uygulamaları içerisinde popülerliğini hiç düşürmeyen Whatsapp uygulamasını bildiğiniz üzere bilgisayarlarınızda da kullanım sağlayabiliyorsunuz. Telefonunuzun içerisinde var olan özellikle birlikte tarayıcı üzerinden kullanımlarınızı yapabilirsiniz. Ancak bir çok kullanıcı Whatsapp Web QR kodu taramıyor ve okumuyor dediğinden ötürü bunun ana nedeninin ne olduğunu araştırdık.

Normalde Whatsapp uygulamasını bilgisayarınızda kullanım sağlayabilmeniz için QR kodunu tanıtmanız gereklidir. Dolayısıyla tarama işlemlerini bilgisayarınızın ve telefonunuzun doğru bir şekilde görmesi şarttır. Okumama ya da taramama gibi sorunlarla karşılaşıyorsanız farklı bir problem var demektir. Ve bizde bu problemi nasıl çözüme kavuşturacağınıza bakacağız.

Whatsapp Web QR kodu taramıyor ve okumuyor

Whatsapp Web QR kodu taramıyor

Whatsapp Web QR kodu taramıyor sorununun öncesinde bu kodu nasıl taratacağınıza bakacağız. İlk olarak telefonunuzdan Whatsapp uygulamasına giriş gerçekleştiriyorsunuz. Ardından ‘’Ayarlar’’ bölümüne giriş yapın. Oradan da ‘’Whatsapp Web/Masaüstü’’ yazan alana tıklıyoruz.

Gelen sayfada daha öncesinde bir bağlantı kurulmuş ise ‘’Tüm cihazlardan çıkış yap’’ diyerek bağlantılarınızı kesebilirsiniz. Oluşturulan bu ayarlar neticesinde artık bağlantı için hazır durumdasınız. Bilgisayarınızdan da yapmanız gereken birkaç husus bulunmaktadır. Bilgisayarınızdan da tarayıcıyı açarak adres satırı alanına https://web.whatsapp.com/ giriş yapmanız gereklidir. Telefondan açılan taramayı buradaki kod bölümüne okutmanızla birlikte bağlantınız gelmiş olacaktır.

Bağlantıları bu şekilde işleme aldığınızda QR kodunu taramıyor ise yapılacak bazı işlemlerinizin olduğunu unutmamanız gerekiyor. İlk olarak bağlantılarınızı gözden geçirmenizde yarar bulunmaktadır. Bilgisayarınızda ve telefonunuzda internet bağlantısının sorunsuz olduğundan emin olmalısınız. Bunlardan eminseniz eğer aşağıdaki işlemleri kaleme almanız gerekiyor.

Whatsapp Web QR kodu okumuyor

Whatsapp Web QR kodu taramıyor ve okumuyor

Whatsapp Web QR kodu okumuyor ve internet bağlantınızda bir problem görünmüyorsa telefonunuzdan Whatsapp’tan çıkarak yeniden giriş sağlarken aynı zamanda bilgisayarınızın da tarayıcısını kapatıp yeniden bağlantı kurmanız gerekecektir. Sağlayacağınız bu ayarlarla birlikte problemsiz bir şekilde kullanım sağlayabilirsiniz. Ayarlarınızı bu hususta işleme almanız durumunda yine sorun giderilmez ise telefonunuzun kamerasını temizlemenizi tavsiye ediyoruz. Bazen de sunucu ile alakalı problemlerle karşılaşılabilmektedir.

Dolayısıyla sunucularda bir sorun olup olmadığını gözden geçirmenizde yarar bulunuyor. Başka bir arkadaşınızın aynı problemi yaşayıp yaşamadığını sorarak bunu öğrenebilirsiniz. Whatsapp Web için sormak istediğiniz farklı bir yer var ise bize bunu yorumdan bildirebilirsiniz.

Önceki İçerikinstagram dm renk değiştirme bende yok gözükmüyor
Sonraki İçerikZOOM you are unable to join this meeting because you were previously removed by the host
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here