Paylaş

Kıymetli okurlarımız, hazırlamış olduğumuz bu yazımızda Whatsapp Web oda oluşturma ve oluşturamıyorum diyenlere özel işlemlerin nereden sağlanacağını konu aldık.

Whatsapp uygulamasının bilgisayarda kullanımını gerçekleştirmek istiyorsanız eğer tarayıcınız üzerinden Whatsapp web uygulamasına bağlanarak bu işlemi sağlamanız mümkündür. Facebook messenger uygulamasının instagram ve whatsapp ile birleştirdiğini de artık biliyorsunuzdur. Whatsapp Web oda oluşturma ve oluşturamıyorum şeklinde bir araştırma yapıyorsanız birleşimden haberiniz var demektir.

Uygulamanın birleşmesi sonucunda Whatsapp web alanından odanızı oluşturarak arkadaşlarınızda sohbetinize oluşturmuş olduğunuz odadan devam edebilirsiniz. Tabi bu işlemi daha öncesinde hiç ele almadıysanız eğer ayarlarınızla ilgili size yardımcı olacağız.

Whatsapp Web oda oluşturma ve oluşturamıyorum

Whatsapp Web oda oluşturma

Whatsapp Web oda oluşturma ayarı için öncelikle Whatsapp web alanına giriş gerçekleştirerek sağ üst alanda bulunan üst üste çizgili bölmeye dokunun. Açılan ekranda ‘’Oda oluştur’’ adı altında bir seçenek çıkacaktır. Oda oluştur bölümüne tıklayıp işlemlerinize devam ediyoruz.

Ardından karşınıza sunulan seçeneklerin içerisinde ‘’Messenger’a geç’’ butonu gelecektir. Onun üzerine dokunum işlemlere devam ediyorsunuz. Otomatik olarak Whatsapp’tan çıkarak messenger alanına yönlendirileceksiniz. Şayet messenger uygulaması açık değil ise tarayıcınızdan bu durumda messenger kullanıcı bilgilerinizin girilerek ilerleme sağlanması gerekecektir.

Messenger alanına Facebook bilgilerinizi girerek işlem sağlayabilirsiniz. Yapılan ayarlar sonucunda eğer size sorulursa ‘’Hemen dene’’ seçeneğine tıklayın ve isim olarak ‘’Oda oluştur’’ diyelim. Oda bağlantısının yanında yer alan ‘’Kopyala’’ butonuna dokunun. Yeni kişi katılmasını önleyebilir ya da bu alanı açık durumda bırakabilirsiniz. Daha sonrasında ise Whatsapp web alanına gelerek bu alanda kopyalamış olduğunuz bağlantıyı grup sohbetinin içerisinde paylaşım sağlayabilirsiniz. Oda oluşturmasında hata alıyorum diyorsanız nelerin gerekli olduğunu da ele aldık.

Whatsapp web oda oluşturamıyorum

Whatsapp Web oda oluşturma ve oluşturamıyorum

Whatsapp web oda oluşturamıyorum sorunuyla ilgili yukarıda bahsettiğimiz alanda ne tür hata aldıysanız eğer aldığınız hatanın bilgilendirmesini bize yorumda bildirmeniz yeterli olacaktır. Böylelikle herhangi bir sorun yaşamadan kullanım gerçekleştirebilirsiniz.

Varsa Whatsapp web ile alakalı aklınıza takılan farklı bir yer bize bunu yorum alanından bildirebilirsiniz. Umarım sizin için faydalı bir yazı olmuştur. İyi gezintiler ve sağlıklı günler dileriz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here