Paylaş

Merhaba arkadaşlar, yayınladığımız bu yazımızda Whatsapp web neden çıkış yapıyor ya da kendiliğinden kapanıyor sorununun çözümünü anlatacağız.

Telefonunuzu yeni aldıysanız eğer Play store ya da Apple store üzerinden indireceğiniz ilk uygulamalardan birisi Whatsapp’tır. Son zamanların en gözde uygulamalarından biri haline gelen uygulama kendini sürekli geliştirmektedir. Bildiğiniz üzere artık uygulamayı sadece telefonlarda değil bilgisayarlarda kullanım sağlayabiliyorsunuz. Whatsapp web üzerinden bu işlemi sağlamanız mümkündür. Ancak bazı kullanıcılar Whatsapp web neden çıkış yapıyor merak ettiğinden dolayı bunun yanıtını kapsamlı bir şekilde araştırdık.

  • Whatsapp Web kullanımını sağladığınız sırada bilgisayardan sürekli çıkış yapıyorsa bunun nedenlerini birlikte inceleyeceğiz.

Whatsapp web neden çıkış yapıyor

whatsapp web

Whatsapp web kendiliğinden kapanıyor sorununun ana nedeni telefonunuzdaki internet bağlantısının kesilmesinden kaynaklanmaktadır. Bazı kullanıcılar bilgisayarlarında internet olduğunu buna rağmen kapandığını dile getirmektedir. Ancak bu doğru bir bakış açısı değildir. Nedeni ise;

  • Telefonunuzdaki Whatsapp uygulamasını bilgisayarınıza entegre ettiğinizden dolayı telefonda bağlantının gitmesi durumunda bilgisayarınızdan da bağlantı kesilecektir.
  • Telefonunuzun internete bağlı olmaması durumunda bilgisayardaki whatsapp web uygulaması kapanacaktır.

Telefonunuzdaki internet bağlantısı normal gösteriyor olmasına karşın sorun yaşıyorsanız uygulamanızı telefonunuzdan kaldırıp yeniden yükleyin. Ve tekrar QR kodu ile taratıp bilgisayarınıza bağlanın. Whatsapp web açık artık kapanmadan hizmet vermesi gerekiyor. Cihazınızda internet bağlantısının yavaş olması durumunda ya da çekmeyen bir yerde olması durumunda da kendiliğinden kapanma durumu ile karşılaşabilirsiniz.

Whatsapp web oturum kapanıyor

oturum kapanıyor whatsapp web

Whatsapp web oturum kapanıyor problemi devam ediyorsa oturumu sürekli açık tut dememenizden kaynaklanıyordur. Bağlantıyı kurduğunuz andan itibaren bu özelliği aktif tutmanız gerekiyor. Bunu yapıyor olmanıza karşın yine oturum kapanıyor ise bununla ilgili olarak tarayıcınızın ayarlarından ‘’Çerezlere izin ver’’ demeniz gerekiyor.

Bilgisayarınızın işletim sistemi Windows 10 ise arka planda çalışan uygulamalarınıza izin vermeniz gerekiyor. Bilgisayarınıza gelen güncelleme varsa bunları kontrol edip o şekilde yeniden bağlantı kurun. Denemelerinizi sağlamanıza rağmen sorun yine de devam ediyorsa farklı internete bağlantı yapıyorsunuzdur. O yüzden bu hatayı alıyorsunuzdur. Whatsapp Web kopmasın istiyorsanız farklı internete bağlantı kurmamanız gerekiyor. Sormak istediklerinizi bize yorum alanından bildirebilirsiniz.

Whatsapp web neden çıkış yapıyor

1 Yorum

  1. Wp web qr kod gitti ulaşamıyorum diğer telefonlarda da baktin aynı qr kod yok güncelleme ile mi oldu yine gelir mi yâda nerden yapabilirim webi kullanamıyorum lutfen yardim edinn

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here