Merhaba arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda Whatsapp Web bildirim sesi gelmiyor ve çıkmıyor diyorsanız eğer buna neden olan etkenlere birlikte bakacağız.

Whatsapp uygulamasının ücretsiz sunmuş olduğu mesajlaşma sistemi ve görüntülü arama ile sesli arama sistemi sayesinde uygulama herkes tarafından kullanılmaktadır. Whatsapp kendini geliştirerek uygulamayı bilgisayarlarda da kullanılabilmesi için Whatsapp web özelliğini de yayına sunmuş bulunmaktadır. Ancak bir çok kullanıcı Whatsapp Web bildirim sesi gelmiyor ve çıkmıyor dediğinden ötürü bunun altında yatan nedenin ne olduğunu inceleyeceğiz.

Whatsapp web alanına QR kodunu okutarak bağlantınızı bilgisayarınıza kurabiliyorsunuz. Şimdi zaten bildirim sesi gelmiyor diye bir araştırma içerisindeyseniz Whatsapp Web alanına nasıl bağlantı kurulduğunu biliyorsunuzdur. Sesin gelmeme nedenini birlikte göz gezdirip sorunu gidereceğiz.

Whatsapp Web bildirim sesi gelmiyor ve çıkmıyor

Whatsapp Web bildirim sesi gelmiyor

Whatsapp Web bildirim sesi gelmiyor ise hemen ilgili ayarları gözden geçirmelisiniz. İlk önce bağlantı kurmuş olduğunuz cihazdan Whatsapp web uygulamasına giriş sağlayın. Whatsapp web alanına girişinizi yaptığınızda sağ üst tarafta bulunan üst üste olan bölüme tıklayıp oradan da ‘’Ayarlar’’ kısmına giriş gerçekleştirin.

Ayarlar alanına girdiğinizde gelen ekranın üst tarafında bulunan ‘’Bildirimler’’ seçeneğine dokunun. Yapılan bu ayar sonucunda ‘’Sesler’’ kutucuğunun yanındaki tik işareti tikli değildir. Onu işaretlemenizle birlikte artık bildirim sesini almaya başlayacaksınız.

Siz bu ayarı yapıyor olmanıza karşın yine de bildirim sesi gelmiyor ise bağlantı kurmuş olduğunuz bilgisayarınızın bildirim ayarlarını kapatmış olabilirsiniz. Ayarlar alanına girerek bildirim seçeneklerini gözden geçirmeniz de yarar bulunmaktadır. Onları da yapıyor olmanıza karşın yine hata almaya devam ediyorsanız bu durumda aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Whatsapp Web bildirim sesi çıkmıyor

Whatsapp Web bildirim sesi gelmiyor ve çıkmıyor

Whatsapp Web bildirim sesi çıkmıyor diye moral bozup surat asmanızı gerektirecek bir durum bulunmamaktadır. Uygulama için yukarıdaki adımlarınızı yaptığınız esnada internet bağlantınız kesintiye uğradıysa eğer bundan ötürü ayarlarınız devreye girmemiş olabilir. Her ihtimali düşünerek hareket etmenizde yarar bulunmaktadır.

Ancak bağlantıda kesilme olmadıysa bu durumda tarayıcı değişikliğine giderek aynı işlemleri sağlayabilirsiniz. Tüm bu ayarlar sonucunda hala daha sorun devam ediyorsanız ‘’Yardım’’ kısmına girerek bize ulaşın bölümünden Whatsapp yetkililerine durumu iletmeniz gereklidir. Bu aşamada sormak ya da eklemek istediğiniz bir yer olur ise bunu bize yorumdan bildirebilirsiniz.

Önceki İçerikinstagram sohbet rengi değiştirme değiştiremiyorum
Sonraki İçerikHuawei Honor 6X format atma ve sıfırlama
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here