Paylaş

Merhaba arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda Whatsapp Web bildirim sesi gelmesin ve çıkmasın istiyorsanız yapacağınız işlemleri detaylı şekilde anlatacağız.

Mesajlaşma denince akla ilk gelen şey artık tartışmasız Whatsapp uygulaması olmuştur. Bildiğiniz üzere uygulamayı artık bilgisayarlarınızda da sorunsuz şekilde kullanabiliyorsunuz. Whatsapp Web hakkında merak edilenleri ise detaylı şekilde anlatacağız. Whatsapp Web bildirim sesi gelmesin ve çıkmasın diyen kişi sayısının ise oldukça fazla olduğunu söylemek mümkündür.

Uygulamalar içerisinde kullanımlar arttıkça merak edilen konular ve alınan hataların sayısında da artış olduğunu söyleyebiliriz. İşlerinizin tamamını bilgisayarınız üzerinden gerçekleştiriyorsanız ve telefonu elinize alacağınız bir zamanınız olmuyorsa eminim arkadaşlarınızla muhabbetinizi Whatsapp web üzerinden yapıyorsunuzdur. Bu alanda gelen bildirimler etraftaki kişilerin dikkatini çekmesin istiyorsanız ilgili ayarları işleme koyarak bildirim sesini kapatabilirsiniz.

Whatsapp Web bildirim sesi gelmesin ve çıkmasın

Whatsapp Web bildirim sesi gelmesin

Whatsapp Web bildirim sesi gelmesin istiyorsanız bunu uygulamanızın kendi içerisindeki ayarlarla sağlayabilirsiniz. Bazı kullanıcılar bu bildirim ayarlarını telefonlarında sağladıklarından ötürü bilgisayarından sesin gelmemesini beklemektedir.

As olan ise Whatsapp web alanından bu ayarları kaleme almanızdır. Ancak ben daha öncesinde bu işlemi hiç yapmadım diyorsanız zaten onun için buradasınız. Hangi yolların izlenmesi gerektiğini ve hangi ayarların işleme alınması gerektiğini ayrıntılarıyla birlikte sizlere sunacağız.

İlk olarak Whatsapp web uygulamanıza giriş gerçekleştirin. Uygulamanıza bilgisayarınızdan giriş sağlamanızdan ötürü sağ üst tarafta bulunan üst üste noktalı bölmeye dokunun. Açılan ekran içerisinde ‘’Ayarlar’’ alanına giriş gerçekleştirin. Ayarlar bölümünden de ‘’Bildirimler’’ kısmına dokunun. Karşınızda bulunan ekranda ‘’Sesler’’ yazısını göreceksiniz. Sesler kutucuğu işaretli ise eğer o kutucuktaki işareti kaldırmanızla birlikte artık bildirim sesi gelmeyecektir. Siz bu ayarı yapıyor olmanıza rağmen bildirim sesi geliyor ise aşağıdaki adımları takip etmeniz gereklidir.

Whatsapp Web bildirim sesi çıkmasın

Whatsapp Web bildirim sesi çıkmasın

Whatsapp Web bildirim sesi çıkmasın normalde yukarıda yapılan ayarlarınızla birlikte bildirimlerin sesi artık gelmemeye başlaması lazım. Fakat oldu ki siz bu ayarı yapıyor olmanıza rağmen bildirim sesi almaya devam ediyorsanız anlık bağlantınızın kesilmiş olmasından ötürü bu hatayı almış olabilirsiniz.

Bağlantılarınızda hiçbir sorun yok ise eğer farklı bir tarayıcıdan giriş yaparak deneme sağlayın. Ya da mevcut tarayıcınızı kapatıp yeniden açarak aynı işlemleri tekrar edin. İşleme koyacağınız bu ayarlar sonucunda sorununuz kısa süre içerisinde çözüme kavuşmuş olacaktır.

Whatsapp Web bildirim sesi gelmesin ve çıkmasın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here