Paylaş

Hazırladığımız bu yazımızda Whatsapp titreşim kapatma nasıl yapılır işlemleriyle ilgili nereye girmeniz gerektiğini anlatacağız.

Whatsapp uygulamasından gelen bildirimlerinizi titreşim şeklinde gelmesin istemiyorsanız bunları kapalı hale getirmelisiniz. Normalde telefonunuzdan Whatsapp uygulamanızı sessize alırsanız titreşiminde olmasını istemezsiniz. Ancak siz uygulamanızdan gelen bu titreşimden rahatsızlık duymaya başladıysanız kapalı hale getirmek yine sizlerin elindedir. Telefonunuza indirmiş olduğunuz bir çok uygulama bulunmaktadır. Fakat bunların içerisinde mesajlaşma uygulaması olarak en sık kullandığınız uygulama Whatsapp olacaktır.

Whatsapp hesabınızda ki ayarların tamamını kendinize bağlı olacak şekilde ayarlayabilirsiniz. Bu ayarlamalarınızı yapmanızla birlikte istediğiniz gibi işlem sağlayabilirsiniz. Uygulamanıza gelen bildirimlerin titreşiminden rahatsızlık duyuyorsanız yine bu işlemi de kendini kapalı hale getirmelisiniz.

Whatsapp titreşim kapatma

Ben bu işlemi bilsem zaten böyle bir araştırma içerisine girmezdim diyebilirsiniz. Bunu bildiğimizden dolayı konuyu uzatmadan ayarları hangi alandan sağlayacağınızı anlatacağız. Şimdi ilk olarak Whatsapp uygulamanızın içerisine giriyorsunuz. Ve daha sonrasında ‘’Ayarlar’’ alanına tıklayın.

whatsapp

Uygulamanızın ayarlar alanına girişinizi yaptıktan sonra gelen ekranda ‘’Bildirimler’’ kısmına dokunun. Buradan da ‘’Uygulama için bildirimler’’ alanına giriş yapıyorsunuz. Açılan sayfada ‘’Titreşim’’ kısmı aktif ise sola kaydırıp kapalı hale getirin. Yaptığınız bu işlem sonrasında artık bildirimleriniz titreşimli olacak şekilde gelmeyecektir.

Whatsapp hesabınızda bu ayarları sağladığınızda artık titreşimli bildirim almayacaksınız. Lakin siz belirttiğimiz alana geldiğinizde titreşim yazısını göremiyorsanız bu durumda uygulamanızı güncellemelisiniz. Güncellemeleri yapmanın en kolay yöntemi ise uygulamayı kaldırıp yükleyin.

Farklı bir telefona hattınızı takarak oradan deneme sağlayın. Son olarak Whatsapp yetkililerine bu durumu sorun bildir alanından iletin. Gerekli incelemeleriniz yetkililer tarafından sağlanarak size geri dönüş yapılacaktır.

Whatsapp titreşimi nereden kapatabilirim diye merak ediyorsanız eğer yukarıdaki adımları takip edebilirsiniz. Aşamaları doğru bir şekilde yapmanız sorununuzu çözüme kavuşturacaktır. Hem kapama işlemleriniz için hem de görünmeme nedenlerinden bahsetmiş bulunuyoruz.

Hesabınızla ilgili aklınıza takılan farklı sorunlarınızı bizlere yorum alanından ulaştırabilirsiniz. Sizin sorunlarınızı önemsediğimizi unutmayınız. Sorunlarınızın yanıtlarını aynı zamanda makale olarak da hazırladığımızı bilmenizi isteriz.

whatsapp titreşim
Whatsapp titreşim kapatma nasıl yapılır
Whatsapp titreşim kapatma nasıl yapılır

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here