Paylaş

Değerli arkadaşlar, yayınladığımız bu yazımızda Whatsapp telefon tarihi yanlış düzeltemiyorum sorununun çözümüne yönelik ayarları ele alacağız.

Sohbet denince akla ilk gelen uygulamalardan biri haline gelen Whatsapp uygulamasının kullanıcı kitlesi her geçen gün biraz daha artmaktadır. Kitle arttıkça uygulamada hata sayısı da baş gösterebilmektedir. Whatsapp telefon tarihi yanlış düzeltemiyorum diyen kişi sayısının hatırı sayıda olduğunu söyleyebiliriz.

  • Whatsapp üzerinde almış olduğunuz hata sonrasında ‘’Tarihi ayarla’’ butonuna dokunun.
  • Tarihin hatalı olup olmadığını gösteren bir ekran gelecektir. Şayet hatalı ise düzeltmesini sağlayabilirsiniz. Düzeltmenize rağmen düzelmiyorsa yapılacak işlemleri aşağıda vereceğiz.

Whatsapp telefon tarihi yanlış düzeltemiyorum

whatsapp tarih yanlış

Whatsapp tarih yanlış uyarısı sonrasında telefonunuzun saat ve tarih ayarı alanına girerek tarihte bir hata olup olmadığını gözden geçirin. Hata varsa bu hatayı düzeltip denemelerinizi gerçekleştirin. Yapmış olduğunuz ayarlamalar sonucunda yine bu uyarı veriyorsa aşağıdaki adımları takip edin.

  • Uygulamanızın güncel olmamasından dolayı sorun yaşıyor olabilirsiniz. O yüzden Play Store ya da Apple Store yani kullandığınız cihazın mağazasına girerek güncellemeyi yapın.
  • Bunlarla uğraşmak istemiyorsanız eğer uygulamanızı kaldırıp yeniden yükleyin.
  • Bazı kullanıcılar Whatsapp’ı kaldırdıklarında mesajların silinip silinmeyeceğini merak etmektedir.
  • Siz bu işlemi sağladığınızda kesinlikle herhangi bir mesajınızın silinmeyeceğini bilmenizi isteriz.
  • Yapılan işlemleriniz doğrultusunda hala daha sorun giderilmedi ise bu durumda verdiğimiz diğer bilgilerin kontrolünü sağlayabilirsiniz.

Whatsapp tarihi düzeltemiyorum

Whatsapp telefon tarihi yanlış düzeltemiyorum

Whatsapp tarihi düzeltemiyorum diye surat asıp moral bozmanıza gerek bulunmamaktadır. Yukarıdaki adımlar işinizi çözmedi ise eğer Whatsapp’a bu durumu bildirmeniz gerekiyor. Whatsapp uygulamanıza giriş yapın. Sağ alt kısımda bulunan ‘’Ayarlar’’ sekmesine tıklayın. Buradan da ‘’Yardım’’ bölümüne girin. Ve ardından ‘’Bize ulaşın’’ alanına dokunun.

Ayarları yaptıktan sonra Whatsapp yetkilileri gerekli incelemeleri bitirdikten sonra sizlere geri dönüşü sağlayacaktır. Bu hususta aklınıza takılan ya da eklemek istediğiniz bir yer olursa bize yorumdan bildirin.

Whatsapp’ta tarih hatasını verdiğimiz bu bilgiler ışığında çözüme kavuşturabilirsiniz. Bir de yukarıdaki işlemleri sağlarken internet bağlantınızın olduğundan emin olun. Bağlantınız yok ise bu hataya sebebiyet verebilir. Dolayısıyla yaptığınız işlemler devreye girmiyor demektir. İyi gezintiler dileriz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here