Paylaş

Whatsapp telefon numaranız bu telefonda kayıtlı değil. Uyarısı alan whatsapp kullanıcıları için alınan hatanın ne ile alakalı olduğuna dair tüm detayları paylaşacağız.

Rehberimiz de var olan kişilerle artık görüntülü konuşma gerçekleştirebiliyoruz. Buna imkan sağlayan whatsapp uygulaması hemen hemen her kullanıcının telefonunda yer almaktadır. Fakat tüm uygulamalarda var olan uyarı bilgilendirmeleri gibi whatsapp hesabında da ara ara bazı uyarı mesajları alabilmek mümkündür. Örneğin konumuza yazı olan telefon numaranız bu telefonda kayıtlı değil uyarısı. Gelen bu hata bilgi mesajı sonrasında kafaları karışan kişiler bu bilginin neyden dolayı geldiğini merak etmektedir. Kullanımını sağlamış olduğumuz telefonun bazen şarjı bitebilir. Böyle bir durumda görüşme gerçekleştiren kişiyle whatsapp’tan görüşüyorsanız başka bir telefondan da whatsapp hesabına giriş yapabilirsiniz. Yani o telefonda kendi whatsapp hesabını aktif hale getirebilirsiniz. Aktif olan hesap sonrasında kendi telefonunuzdan tekrar giriş yapmaya kalktığınız da alınan hatanın temel sebebi de bu şekilde meydana gelmektedir. Gelen hata sonrasında neler yapılması gerektiğine gelin isterseniz birlikte bir bakalım.

Whatsapp telefon numaranız bu telefonda kayıtlı değil

Whatsapp kayıtlı değil uyarısı geliyor, whatsapp kayıtlı değil, whatsapp numaranız telefona kayıtlı değil, whatsapp numaram kayıtlı değil diyor, whatsapp uyarı bilgilendirmesi almaktayım. Whatsapp üzerinde gelen bu uyarı bilgi mesajı sonrasında panik yapmanız gerektirecek bir durum yok. Yani whatsapp hesabınız ne bir başkasının eline geçti ne de görüşmelerinizi bir başkası okuyabiliyor.

Whatsapp numaran kayıtlı değil

İlk başta da belirttiğimiz üzere sim kartın başka bir telefona takmak sonucunda böyle bir hata mesajı karşımıza gelebilmektedir. Yani kartı başka telefona takıp whatsapp aktif edilmesi sonrasında yine telefonunuza taktığında bunu görebilirsiniz.

Whatsapp telefon numaranız bu telefonda kayıtlı değil, whatsapp uyarı geliyor, whatsapp numaran kayıtlı değil, whatsapp numaranız bu telefonda kayıtlı değil, whatsapp numara kaydetme, whatsapp kayıtlı değil uyarısı

Yani gelen mesajın uyarısı şudur. Sizin eski telefonunuzda artık whatsapp’ın çalışmayacağı demektedir. Ama siz kısa süreli bu telefona taktıysanız yine eski telefonunuza kartı taktıktan sonra bir onay süreci istenecektir. Bu onay sonrasında bu kez diğer telefondan artık whatsapp uygulaması çalışmayacağına ilişkin bir uyarı bilgisi alabilirsiniz.

Yani kısaca Whatsapp telefon numaranız bu telefonda kayıtlı değil ile ilgili gelen bilgilendirme tamamen bilgi amaçlı gelen bir bilgilendirmedir. Numaranızı komple bu alandan değiştirmek isterseniz de Whatsapp>Menü>Ayarlar>Numara değiştir. Alanına giriş yapmanız sonucunda sorun kalmayacaktır.

Hangi numaranın doğrulanmış olduğunu görebilmek için ise Whatsapp>Menü>Ayarlar>Profil fotoğrafınıza dokunmanız yeterlidir.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here