Paylaş

Whatsapp silinen mesajlar yedek alınıyor mu. Whatsapp hesabınızda silmiş olduğunuz mesajların yedeklenip yedeklenmediğine dair bilgileri konu aldık.

Whatsapp üzerinde yaptığınız konuşmalar whatsapp tarafından otomatik olarak yedek alınmaktadır. Akıllı telefonlara ilk yüklenen uygulamalardan bir tanesi whatsapp’tır. Zaman içerisinde getirilen yeniliklerle beraber sohbet alanında en çok tercih edilen uygulamalar arasındadır. Whatsapp uygulamasında yazışmalarınızın tamamı gece saat: 04:00 gibi yedeklemesi otomatik olarak alınmaktadır. Alınan yedekleme ile beraber silinen mesajlarınızda bulabiliyorsunuz. Yani siz whatsapp uygulamasını sildikten sonra tekrar yükleme yaptığınızda silinen mesajların otomatik olarak telefonunuza geldiğini görebilirsiniz. Silinen mesajların tamamen nereden kaldırılacağını ve buna bağlı nereye kaydediliyor olduğuna ilişkin bilgilerin tamamını sizlere aktarımını gerçekleştireceğiz. Böylelikle mesajların tamamen telefonunuzdan kaldırılmasına yönelik ayarlarınızı gerçekleştirmiş olacaksınız.

Whatsapp silinen mesajlar yedek alınıyor mu

Whatsapp sildiğim bir mesaj telefonda nereye gidiyor, whatsapp tüm mesajların silinmesini istiyorum, whatsapp silinen mesaj yedeklenmesin, whatsapp sildiğim mesajı telefondan tekrarında nereden kaldırabilirim. Aslında sıradan gibi görülen ancak ileride başınıza sıkıntı yapabilecek bir durumdur. Çünkü silinen mesajların yedeklenmesi daha sonrasında karşınıza çıkması o an için sorun yaşatabilir. Bu yüzden yedeklenen mesajın telefondan nereye kaydedildiğini bularak silmesini sağlayacağız.

Whatsapp yedeklenen mesajları silme

Biriyle görüşme sağladığımız da o görüşmenin başka birinin görmesini istemediğimizde yazışmaları silmekteyiz. Silinen mesajların ileride karşımıza gelmesi o an görülmemesi gereken bilgilerin gün yüzüne çıkması demektir.

Whatsapp silinen mesajlar yedek alınıyor mu, whatsapp sildiğim mesajlar kaydedilmesin, whatsapp mesajlar yedekleniyor mu, whatsapp sildiğim mesajlar görünmesin, whatsapp konuşmalar kaydediliyor mu
  • O yüzden yedeklenen mesajların kontrollerini sağlayabilmek için telefonunuzdan ‘’Dosyalarım’’ alanına giriş yapıyoruz.
  • Ardından ‘’Tüm dosyalar’’ bölmesine tıklayıp gelen seçeneklerden de ‘’Whatsapp’’ bölümüne tıklıyoruz.
  • Açılan ekranda bulunan Databases klasörünün içerisine giriş sağlayalım. Açıldıktan sonra msgstore.db.crypt klasörlerinin içerisine girelim.
  • Tüm ayarlar sonrasında gelen bilgileri işaretleyip silmesini tamamlayabilirsiniz.

Whatsapp üzerinde mesajların nereye kaydedildiği hem bu sayede öğrenmiş olacaksınız. Silmiş olduğunuz mesajın yedek alanında görünmesinin yapılan ayarlar doğrultusunda önüne geçeceksiniz. Whatsapp şuan için sohbet uygulamaları içerisinde en faal kullanılan platformlardan bir tanesidir.

Yedekleme sonrasında mesajların hangi alana kayıt edildiğine ilişkin işlemleri sağlarken bunun yanı sıra sildiğiniz mesajların artık tamamen cihazınızdan kaldırılmasına yönelik ayarları bitirmiş sayılacaksınız. Sorularınızı bize yorum alanından iletebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here