WhatsApp sifreli mesaj gönderemiyorum ya da güvenli ve şifre mesaj göndermek istiyorsanız makalemiz faydalı olacaktır. Whatsapp uçtan uca şifreleme bağlantısının ne anlama geldiğini ve güvenlik kodu doğrulama tarzındaki tüm işlemlerle ilgili bilgilendirme sağlayacağız.

Whatsapp güvenliğe önem veren bir platform olmasından dolayı en çok tercih edilen mesajlaşma platformu olmuştur. Uygulamanın popüler olmasındaki sebep hesaba kayıtlı olmadan güvenirliği en üst seviye de tutmasıyla alakalıdır. Hesapların çalınma yada şifre unutma gibi bir sıkıntı olmamasından ötürü herkes gönül rahatlığı ile yazışmasını sağlayabilmektedir. Fakat kitlenin artışıyla birlikte bunu biraz daha genişleten whatsapp yetkilileri daha güvenli mesajın nasıl gönderileceğine ilişkin yenilikler getirmiştir. Getirilen yeniliklerle birlikte sevdiklerimize göndermiş olduğumuz şifreli mesajlar problemimiz olmaktan çıkacaktır. Böylelikle arkadaşlarımıza, sevdiklerimize ya da akrabalarımıza daha güvenli bir şekilde mesaj gönderimi sağlayabileceğiz. Bunun nasıl olduğunu merak edenler için ise yazıyı okumalarının yeterli olacağını iletmekteyiz.

WhatsApp sifreli mesaj gönderemiyorum

WhatsApp sifreli mesaj gönderemiyorum, şifreli mesaj gönderemiyorum, whatsapp şifreli mesaj atma, whatsapp şifreli mesaj yollama, whatsapp güvenli mesaj gönderme, whatsapp uçtan uca şifreleme, whatsapp güvenlik kodu öncelikli olacak whatsapp’ın en son sürümünün telefonunuza indirilmiş olması gereklidir. Dolayısıyla play store ya da Apple store bağlantısına giriş gerçekleştirip whatsapp yazarak whatsapp’ın en son sürümünün telefonunuza yüklenmesini gerçekleştirelim.

Whatsapp güvenli mesaj gönderme

Whatsapp’ın en son sürümünün yüklemesini gerçekleştirdikten sonra güvenli bir şekilde mesajlaşmak istediğiniz kişinin whatsapp profiline gelelim. Sonrasında orta alanda yer alan ”Şifreleme” kısmına tıklıyoruz. Yapılan işlem ayarı sonrasında ”Güvenlik kodunu doğrula” yazısı olacaktır. Hemen alt satırda yer alan ”Doğrulamak için kişisine bir mesaj atın veya tekrar deneyin” yazısı ile karşı karşıya kalacaksınız. Gelen uyarıya dokunarak işlem müdahalelerine devam edelim.

WhatsApp sifreli mesaj gönderemiyorum, şifreli mesaj gönderemiyorum, whatsapp şifreli mesaj atma, whatsapp şifreli mesaj yollama, whatsapp güvenli mesaj gönderme, whatsapp uçtan uca şifreleme, whatsapp güvenlik kodu

Yapılan işlem ayarı sonrasında karşımıza uyarı mesajı olarak gelen yazı içeriği;

  • Bu sohbete gönderdiğiniz mesajlar ve yaptığınız aramalar artış uçtan uca şifrelemeyle korunmaktadır. Daha fazla bilgi için dokunun

Güvenli bir şekilde mesajlaşmak istediğiniz kişi ile ilgili yaptığınız bu işlem sonrasında sadece yazıya dokunmanız yeterlidir. Artık güvenilirlik üst seviyeye çıkacağından dolayı kafanız rahat bir şekilde kullanımlar başlanacaktır.

Whatsapp uçtan uca şifreleme

Whatsapp uygulamasında uçtan uca şifreleme yapmanızın gizlilik ve güvenliğinizle çok ilgisi bulunmaktadır. Uçtan uca şifreleme sağladığınız andan itibaren fotoğraflarınız, videolarınız, sesli mesajlarınız, belgeler ve dosyalarınız farklı kişilerin eline geçmesine engellemiş olursunuz.

WhatsApp sifreli mesaj gönderemiyorum, şifreli mesaj gönderemiyorum, whatsapp şifreli mesaj atma, whatsapp şifreli mesaj yollama, whatsapp güvenli mesaj gönderme, whatsapp uçtan uca şifreleme, whatsapp güvenlik kodu

WhatsApp sifreli mesaj gönderemiyorum ile ilgili yaşanan sorun yukarıdaki adımlar sonrasında çözüme kavuşmuştur. İyi gezintiler dilerim.

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz