Paylaş

Whatsapp sesli mesaj çalışmıyor açılmıyor sorunu için daha öncesinde hiç işlem yapmadıysanız eğer ayarları nereden sağlayacağınızı yazımızda anlatacağız.

Whatsapp hesabınızdan nasıl ki sesli mesaj gönderiyorsanız aynı şekilde başkaları tarafından da size sesli mesaj gönderilmektedir. Gelen sesli mesajlar sizin uygulamanızda çalışmıyor ya da açılmıyor ise buna neden olan etkenleri inceleyip sorununuzu gidereceğiz.

Telefonunuza yüklemiş olduğunuz Whatsapp uygulamanızda arkadaşlarınızın tamamıyla mesajlaşabilirsiniz. Onlarla görüntülü konuşma, sesli mesaj gönderimi, dosya gönderimi ya da sesli arama da sağlayabilirsiniz. Bunların hepsi için size lazım olan tek şey ise internet bağlantısıdır. İnternet olması durumunda tüm bu sayılan işlemleri uygulamanızda gerçekleştirebilirsiniz. Sesli mesaj gönderimi yaparken aynı zamanda karşı tarafta size sesli mesaj gönderebilir. Son zamanlarda bir çok kullanıcı Whatsapp hesabında gelen sesli mesajların açılmadığını ya da çalışmadığını dile getirmektedir. Bu soruna neden olan etkenlerin neler olduğunu ise sizin adınıza yapmış bulunuyoruz. Hazırsanız eğer problemi nasıl çözüme kavuşturacağınıza birlikte bakalım.

Whatsapp sesli mesaj çalışmıyor

whatsapp sesli mesaj çalışmıyor

Whatsapp sesli mesaj çalışmıyor sorunu için ilk olarak arka planda çalışan uygulamalarınız varsa bunları kapalı hale getirin. Çünkü arka planda çalışan uygulamalardan dolayı bu sorunu yaşayabilirsiniz. Eğer bununla ilgili değilse bu durumda internetinizi gözden geçirin. Bağlantı da yaşanan yavaşlık ya da kopmadan dolayı bu sorunu yaşıyor olabilirsiniz.

Bağlantılarınızı gözden geçirdiğinizde herhangi bir sorun görünmüyorsa uygulamanızı telefonunuzdan kaldırıp yeniden yükleyin. O da sorununuzu gidermiyor ise genel bir problemin olup olmadığını öğrenmeniz gerekiyor. Eğer sunucu kaynaklı sorun varsa sizin yapmanız gereken herhangi bir işlem bulunmamaktadır. Biraz beklediğinizde sorunun kendiliğinden giderilmesi gerekiyor.

Whatsapp sesli mesaj açılmıyor

Whatsapp sesli mesaj çalışmıyor açılmıyor

Whatsapp sesli mesaj açılmıyor ise bu durumda telefonunuzun hafızası ile ilgili de bir problem yaşıyor olabilirsiniz. Gereksiz olan resim ya da videolarınızı sildikten sonra tekrar deneme yapın. Deneme sonucunda probleminizin muhakkak giderilmiş olması gerekiyor. Şayet tek bir kişinin göndermiş olduğu ses kaydı çalışmıyor ya da açılmıyorsa onun göndermiş olduğu ses kaydı ile ilgili bir problem bulunuyordur.

Whatsapp sesli mesaj çalışmıyor açılmıyor sorunu için hangi adımları takip etmeniz gerektiğine yer vermiş bulunuyoruz. Whatsapp için aklınıza takılan bir yer olursa bunu bize yorumdan iletebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here