WhatsApp ses kaydı gönderemiyorum gitmiyor ile ilgili sorun yaşayan kullanıcılardan bir tanesi iseniz doğru yerde olduğunuzu bilmenizi isteriz. Whatsapp hesabınızda karşı tarafa ses kaydı yollayamıyorsanız sebebini ve çözümünü haberimizde kapsamlıca konu almış bulunmaktayız. İncelemenizi tavsiye ederiz.

Dünyanın en çok kullanımını sağlamış olduğu mesajlaşma uygulaması Whatsapp’dır. Whatsapp uygulamasının popüler olmasındaki en büyük etkenlerden birisi içerisinde barındırmış olduğu ses kaydının var oluşudur. Bu özelliğin var olması kullanıcıları whatsapp uygulamasına itmiş durumdadır. Uygulama zaman içerisinde o kadar sevildi ki haliyle gelen yenilik ve güncellemenin de ardı arkası kesilmedi. Her geçen gün kullanıcı kitlesinin artırılmasından sonra Facebook ve instagram hesaplarında var olan durum özelliği yani hikaye özelliği whatsapp uygulamasına da geldi. Bu özelliklerin gelişiyle birlikte herkesimin kullanmış olduğu uygulamadan biri haline gelmiştir. Fakat whatsapp hesaplarında bazen çeşitli sorunların yaşandığı da aşikardır. Bunlardan birisi ise ses kaydının karşı tarafa gönderilmediği, yollanmadığı ya da gitmediğine yönelik yaşanan sorunlardır. Biz de karşılaşılan bu sorunun nasıl giderileceğini detaylıca ele alarak sizler için çözümü maddeler haline getireceğiz.

WhatsApp ses kaydı gönderemiyorum gitmiyor

WhatsApp ses kaydı gönderemiyorum gitmiyor, ses kaydı gitmiyor, ses kaydı gönderemiyorum, whatsapp ses kaydı gönderemiyorum, whatsapp ses kaydı gitmiyor, whatsapp ses kaydı yollayamıyorum neden gitmiyor? Sorun nedir? diye düşünüp dururken bir anda yazımız karşınıza çıktıysa bu durumda işiniz oldukça kolaydır. Çünkü bu yaşadığınız sıkıntıya sebep olan problemlerin çözümünü maddeler halinde sizlere sunacağız.

Whatsapp ses kaydı yollayamıyorum

Bazen mesajlaşma yaptığımızda yorulduğumuz anda whatsapp hesabında var olan ses kaydını kullanmaktayız. Bu oldukça işe yaramaktadır. Zaten kullanıcıların whatsapp’ı tercih etmelerinden en büyük sebeplerinden biri de bu özelliğin var oluşudur. Haliyle özelliğin kullanılması hayli canınızı sıkacaktır. Biz de şimdi bu sorunun nasıl giderileceğini sizlerle kapsamlıca anlatacağız.

WhatsApp ses kaydı gönderemiyorum gitmiyor, ses kaydı gitmiyor, ses kaydı gönderemiyorum, whatsapp ses kaydı gönderemiyorum, whatsapp ses kaydı gitmiyor, whatsapp ses kaydı yollayamıyorum

  • Cep telefonunuzun internet veri bağlantısını kontrol etmeniz gereklidir. Yani dosya boyutu çok olduğundan ötürü internetiniz az ise bu durumda ses kaydı gönderimi aşamasında sorun yaşayabilirsiniz.
  • Daha sonrasında kalan işlemin tamamlanabilmesi için bir wi-fi bağlantısı üzerinden tekrar gönderim sağlanmasına yönelik işlem yapalım.
  • Ses kaydı gönderimi sağlayan biri iseniz ve bu bağlamda gönderim sağlamaya çalıştığınız video bir türlü gitmiyorsa bunun sebeplerinden birisi telefonda yer alan tarih ve saatin yanlışlığıyla ilgili de sorunlar yaşanabilmektedir.
  • Peki nasıl bir yol izleyeceğiz.? Öncelikle işlem belli, cep telefonunuzun tarih ve saat ayarının değiştiriyoruz.
  • Kullanım sağlamış olduğunuz telefonun hafızası dolu olduğundan kaynaklı da bu sorun ile karşı karşıya kalma ihtimaliniz de bulunmaktadır.
  • YHer ihtimali göz önünde tuttuğumuzdan dolayı cihazın SD kartında alan kalıp kalmadığından emin olduktan sonra eğer SD kartını doluysa artık kaydetme işlemi tamamlanacaktır.
  • Haliyle kaydetmediği bir işlemi de gönderimini yapmayacaktır. Bunun düzeltilmesi için gereksiz uygulamaları silerek bağlantı da yer açmanız olacaktır.

WhatsApp ses kaydı gönderemiyorum gitmiyor ile alakalı olarak yaşanan sıkıntı yapılan bu işlem ayarları sonrasında son bulmuş olacaktır. Akla yer alan soruları yorum alanında belirtmeniz yeterli olacaktır.

Önceki İçerikWhatsApp sesli mesaj gönderemiyorum gitmiyor
Sonraki İçerikWhatsApp ses kaydı dinleyemiyorum ses gelmiyor
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

4 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz