Paylaş

Whatsapp resimleri galeriye kaydolmasın iphone. İphone telefonunuza whatsapp’tan gelen video ve fotoların galeriye kaydedilmemesi için detaylar haberimizde.

Whatsapp sohbet uygulamasının yanı sıra veri alışverişimizi sağlayan platformlar arasında yer almaktadır. Birçok kullanıcı birbirlerine bir şey göndermek istediklerinde whatsapp üzerinden gönderimini gerçekleştirmektedir. İphone kullanıcıları whatsapp üzerinde aktif olduklarında gelen resim ve video bağlantıları sonrasında icloud saklama alanı anında dolmaktadır. Video ve resim gönderimlerinin galeriye otomatik olarak kaydedilmemesi için ise whatsapp üzerinden birkaç ayar sağlamanız lazım. Bu sayede resimler ve videolar sizlere gelmeye devam ederken sadece whatsapp alanında görülmesi gerekiyor. Galeriye kaydedilmediği içinde cihaz hafızasında yer kaplamayacaktır. Whatsapp’ta gelen bu gönderilerin nerede tutulduğunu da yine yazı içerisinde kapsamlı bir şekilde anlatımını sağlayacağız. İphone telefon kullanımında whatsapp ayarları android telefonlarına göre daha farklı olmasından ötürü galeriye otomatik kaydolmasının önüne geçilecek ayarların tümü aşağıdaki gibi sıralanmaktadır.

Whatsapp resimleri galeriye kaydolmasın iphone

Whatsapp üzerinden gelen fotoğraflar galeriye kaydedilmesin, whatsapp video galeriye düşmesin iphone, iphone whatsapp’tan gelen mesajları galeriye kaydolmasın, whatsapp videolar galeriye kaydolmasın iphone, whatsapp fotolar galeriye inmesin iphone. Kullanım sağladığınız telefonun markası iphone ve bu telefonunuzdan gelen içeriklerin galeri alanına düşmemesi için izlenecek çözüm yollarına birlikte bakacağız. Sağlayacağımız ayarlarla birlikte hem cihaz hafızasını gereksiz dosyalardan kurtaracağız hem de whatsapp foto ve videoları galeride görünmeyecektir.

Whatsapp videolar galeriye düşmesin iphone

Telefonunuzdan whatsapp uygulamasının içerisine girişimizi gerçekleştirdiğinizde sağ alt kısımda bulunan ‘’Ayarlar’’ bölümüne girerek oradan da ‘’Sohbetler’’ kısmına girişimizi gerçekleştiriyoruz. Gelen ekranda ‘’Film rulosu’’ aktif olarak görülecektir. Bu tiki sola kaydırarak kapalı konuma getirmeniz durumunda artık size whatsapp üzerinden gönderilen fotoğraf ve videolar sadece whatsapp alanında görünecektir.

Whatsapp resimleri galeriye kaydolmasın iphone, whatsapp videolar galeriye kaydedilmesin, whatsapp foto galeriye kaydedilmesin, whatsapp resim galeriye kaydedilmesin iphone, whatsapp video galeriye kaydolmasın iphone, whatsapp film rulosunu kapatma iphone

Otomatik olarak galeriye kaydedilme işlemlerini film rulosunu kapalı konuma getirdikten sonra gidermiş olacaksınız. Ama kullanıcıların asıl merak ettiği sorulardan birisi de bu görsellerin nerede saklandığıdır.

TAVSİYE YAZI: Whatsapp hikayeyi sona alma alınmıyor

Whatsapp uygulaması içerisinde depolanmaktadır. Yani uygulama verilerinde bir artış görebilirsiniz. Eğer onu da görmek istemiyorsanız uygulama verilerini silerek bu sorunu ortadan kaldırabilmeniz mümkündür. Depolama alanı belirttiğimiz bu ayarlarla birlikte rahata kavuşacaktır. İşleme aldığınız ayarlar sonrasında da galeriye kaydetme işlemleri devam ediyorsa uygulamayı kaldırıp yeniden yüklemesini sağlayabilirsiniz.

Whatsapp resimleri galeriye kaydolmasın iphone, whatsapp videolar galeriye kaydedilmesin, whatsapp foto galeriye kaydedilmesin, whatsapp resim galeriye kaydedilmesin iphone, whatsapp video galeriye kaydolmasın iphone, whatsapp film rulosunu kapatma iphone

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here