Whatsapp okunmadı olarak işaretleyemiyorum bu sorun için hangi yöntemlerin izleneceğini konu aldığımız yazımız işinizi görecektir. Whatsapp hesabında mesajını görmek istemediğiniz kişinin yazdığı mesajı okunmadı olarak işaretleyip ona mavi tik’in gitmesini engelleyebilirsiniz.

Teknolojinin ilerlemesiyle birlikte uygulamalar da kendini her geçen gün geliştirmektedir. Sesli mesaj gönderimiyle bilinen whatsapp uygulamasında gelen yeniliklerin ardı arkası kesilmemektedir. Görüntülü konuşma sonrasında hikayelerin de gelmesiyle birlikte kullanıcı kitlesini daha da üst seviyelere çıkarmaya başlamıştır. Her alanda kullanıcılarına ferah bir ortam sunmayı başaran whatsapp hesabında mesaj gönderen birinin mesajını okuduğumuz andan itibaren karşı tarafa mavi tik olarak gözükmektedir. Ancak bunu okunmadı olarak işaretleyip karşı tarafın bu bildirimi görmesini istemediğimiz anlar olmaktadır. Uygulamanın içerisinde böyle bir ayarın var oluşundan haberiniz vardır mutlaka. Fakat nereden ve nasıl yapıldığını bilmeyen kullanıcı kitlesi de hayli yüksektir. Biz de bu kitle için ayarların nasıl sağlanacağını konu alacağız.

Whatsapp okunmadı olarak işaretleyemiyorum

Whatsapp okunmadı olarak işaretleyemiyorum, okunmadı olarak işaretle, whatsapp okunmamış mesaj gösteriyor, whatsapp okunmadı gösterme, whatsapp okunan mesajı okunmadı, whatsapp mavi tik olmasın diye gelen soruların tümünün yanıtı makalemizde yer almaktadır. Yapmanız gerekenler ise yazılanları harfiyen uygulamak olacaktır. Şimdi işlemlerimize başlayabiliriz.

Whatsapp okunmadı gösterme

Whatsapp hesabında gelen mesajı okunmadı olarak gösterme yöntemin nasıl olduğunu merak edenler için yapılması gerekenleri adım adım anlatacağız. İlk olarak whatsapp uygulamasına giriş işlemi sağlıyoruz.

Whatsapp okunmadı olarak işaretleyemiyorum, okunmadı olarak işaretle, whatsapp okunmamış mesaj gösteriyor, whatsapp okunmadı gösterme, whatsapp okunan mesajı okunmadı, whatsapp mavi tik olmasın

Uygulamaya giriş gerçekleştirdikten sonra bize mesaj gönderen kişinin mesajlaşma alanına geliyoruz. Bu alana geldikten sonra mesajın üzerine uzunca bir süre bası tutalım. Yaptığınız bu işlem ayarı sonrasında karşınıza seçenekler gelecektir. Gelen seçenekler içerisinde ”Okunmadı olarak işaretle” maddesini göreceksiniz. Bu seçtiğiniz andan itibaren mesajı okusanız bile karşı tarafa bildirim gitmeyecek ve mavi tik gözükmeyecektir. İşlem ayarlarımız bu kadardır.

Whatsapp mavi tik olmasın

Belirtilen işlemleri sağladıktan sonra sorunsuz bir şekilde başarı gelecektir. Ancak eğer bir şeyler ters gitti ve hala daha mesaj duruyorsa bu durumda interneti kontrol edelim. Bağlantının olmadığı bir sırada bu işlemi sağlamış olabilirsiniz.

Yapılacak ayarlar ile birlikte müdahalelerin sağlanması noktasında saat ve tarih ayarlarının da kontrolü önem arz etmektedir.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz