WhatsApp numaramı değiştiremiyorum değişmiyor ise ayrıntılı yazımıza göz atmanız yeterli olacaktır. Android ve iPhone cihazlarında kullanım sağladığınız whatsapp uygulamasında numara değiştirmeyi nasıl sağlayacağınızı detaylandıracağız.

Android ve iPhone telefonlarının vazgeçilmez uygulamalarından biri olan WhatsApp hesaplarında en ufak hata ve sorunlar can sıkabiliyor. Getirilmiş olan yeniliklerle birlikte insanların artık hiç bir şekilde çıkış sağlamadığı uygulama da bazı sorunlar yaşanabilmektedir. Bu sorunlardan birisi de telefon numarası değişikliğidir. Numara değişikliği yaptıktan sonra whatsapp hesabı uygulaması üzerinden nasıl bir işlem sağlanacağının bilinmemesi ise merak konusu olmaktadır. Biz de bu merakın giderilebilmesi için yapılması gerekenleri incelemiş bulunmaktayız. Yeni alınan telefon numarasını whatsapp uygulamasına nasıl tanımlamasının sağlanacağını yazımızı inceleyerek sağlayabilirsiniz. Hem android telefonlar için hem de iphone telefonları için konuyu araştırmış bulunmaktayız.

WhatsApp numaramı değiştiremiyorum değişmiyor

WhatsApp numaramı değiştiremiyorum değişmiyor, android whatsapp numara değişmiyor, iphone whatsapp numara değişmiyor, whatsapp numara değişmiyor, whatsapp numara değişikliği, whatsapp numaramı değiştiremiyorum ve bunun için google arama satırında durumunu araştırmasına girmektesiniz. Hazırlanan bu yazımızda iphone ve android telefonlar için ayrı ayrı konu edindiğimiz için sorununuz her türlü çözüm bulacaktır.

iPhone whatsapp numara değişmiyor

iPhone telefonunuzu kullandığında numara değişikliği sonrasında telefon içerisinde var olan whatsapp uygulamasına telefon numarasını değişikliğinin yapılması için yapılması gerekenleri kaleme aldık.

WhatsApp numaramı değiştiremiyorum değişmiyor, android whatsapp numara değişmiyor, iphone whatsapp numara değişmiyor, whatsapp numara değişmiyor, whatsapp numara değişikliği, whatsapp numaramı değiştiremiyorum

 • Öncelikle Ayarlar bölümüne giriş işlemi gerçekleştiriyoruz.
 • Daha sonrasında ”Hesap” alanına giriyoruz.
 • Beraberinde ”Numara değiştir” bölümüne gidiyoruz.
 • Gelecek ilk kutu alanına güncel numaranızı girelim.
 • Beraberinde ki ikinci kutudaki alana ise yeni telefon numaranızın girişini gerçekleştirip ”Bitti” alanına tıklayabilirsiniz.

Android whatsapp numara değişmiyor

Yukarıda bahsettiğimiz işlemler iPhone telefonlar için olmasından dolayı eğer siz android telefon kullanıcısı iseniz oradaki adımları değil aşağıdaki adımları yapmanız gereklidir.

 • Öncelikle ”Menü tuşu” alanına tıklıyoruz.
 • Sonrasında ”Ayarlar” kısmına giriyoruz.
 • Hesap” alnına giriş yaptıktan sonra ”Numara değiştir” bölümüne giriş sağlıyoruz.
 • Sonrasında karşımıza gelen ilk kutucuk alanına güncel numarayı giriyoruz.
 • İkinci kutuya ise ”Yeni alınan telefon numarasını” girişini gerçekleştiriyoruz.
 • Ayarlar sonrasında ”Bitti” alanına tıklamanız yeterli olacaktır.

WhatsApp numaramı değiştiremiyorum değişmiyor, android whatsapp numara değişmiyor, iphone whatsapp numara değişmiyor, whatsapp numara değişmiyor, whatsapp numara değişikliği, whatsapp numaramı değiştiremiyorum

Whatsapp numaramı değiştiremiyorum

Bahsedilen işlem adımları sonrasında numara değişikliğinin gerçekleştirmesi sağlanacaktır. Yani siz hesabınızda kayıtlı olan numaralarınızı rehbere kayıt olan kişileri yeni telefon numaranızın rehberi alanına kaydetmelisiniz. Yani yedekleme yaptıysanız zaten bu sorun giderilmiş olacaktır.

Yapılan ayarlarla birlikte whatsapp hesabı üzerinde kullanım gerçekleştirilen eski telefon numarası güncel olarak doğrulanmış bir şekilde olmak zorundadır. Hangi numaranın nasıl doğrulandığını görebilmek için ise ”Whatsap>Menü tuşu>Ayarlar” sekmesine giriş işlemi sonrasında ”Profil” tıklıyoruz. Yapılan işlem sonrasında gördüğünüz de numara doğrulanmamış ise değişiklik öncesinde whatsapp uygulamasını eski telefon numarası üzerinden onaylayın. Çünkü doğrulanmadığından ötürü değişikliği sağlayamıyorsunuz.

WhatsApp numaramı değiştiremiyorum değişmiyor tarzındaki yaşanan sorunlar bu yapılan işlem ve müdahaleler sonrasında giderilmiş olacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz