Paylaş

Whatsapp numara gizleme var mı nerede. Whatsapp uygulaması içerisinde kendi numaranızın gizleme ayarı var mı yok mu? Sorusunun yanıtını vermeye çalışacağız.

Sohbet uygulaması olarak kullanım sağlamış olduğumuz whatsapp platformunda numara gizleme alanının olup olmadığını sizlere yanıtlayacağız. Whatsapp artık bir sohbet uygulaması olarak değil de iletişim kanalı olarak ilk tercih edilen uygulamalardan biri haline gelmiştir. Uygulama da dosya gönderimi, konum bilgilendirmesini, sesli ve görüntülü arama gibi özellikleri kullanabiliyorsunuz. Haliyle tüm bu işlemler için girilen uygulamayı kullanmayan kişilerin sayısı yok denecek kadar azdır. Whatsapp’ın kullanım şekli tanıyor olduğumuz kişinin numarasını rehbere ekleyerek onunla iletişime geçmektir. Elbette sizin rehberinizde olmayan birisi sizin numaranızı bilmesi durumunda yine whatsapp üzerinden sizlere mesaj gönderimi yapabilmektedir. Fakat siz bilgilerinizin tamamını kişilerim olarak ayarladıysanız size dair bilgileri göremeyecektir. Şimdi gelelim numara gizlemenin nereden ve nasıl yapıldığına dair detaylara.

Whatsapp numara gizleme var mı nerede

Whatsapp numara gizleme nerede, whatsapp numara gizleyebilir miyim, whatsapp numara gizlemeyi göremiyorum, whatsapp numara gizleme 2019, whatsapp uygulamasında numaramı nasıl gizleyebilirim, whatsapp hesabında numara gizleme yeri var mı, Milyonlarca kişi tarafından aktif olarak kullanılan sohbet uygulaması whatsapp hesaplarında numara gizleme işlemlerinin olup olmadığının incelemesini yapacağız.

Whatsapp numara gizleme 2019

Whatsapp uygulamasının içerisinde numaranızı gizleyebileceğiniz özel bir alan bulunmamaktadır. Yani benim numaram gizlensin diye bir bölümün olmamasından kaynaklı sadece gizlilik alanı yer almaktadır. Gizlilik alanındaki ayarları kişilerim olarak ayarlanmasıyla birlikte sizlerin özel bilgilerine erişim kısıtlayabilirsiniz.

Whatsapp numara gizleme var mı nerede, whatsapp numara saklama, whatsapp numara gizleme, whatsapp numara nasıl gizlenir, whatsapp numaram gözükmesin, whatsapp numara gizleme ayarı

Bunun dışında zaten bir kişide numaranız varsa zaten o numara onda olmasından dolayı kendi numaranızın gizlenmesini yapamazsınız. Alternatif yol olarak whatsapp hesabınıza girerek Numara değiştir alanına girip buraya geçici bir telefon numarası eklemesi yaparak gerçek telefon numaranızı saklı tutabilirsiniz.

Fakat bunun yerine GMS operatörünüzü arayıp numaranızın kim arıyor ve buna benzer uygulamalara kapalı hale getirilmesine yönelik bildiri verebilirsiniz. Onun dışında ortak arkadaşınız olan birinden birisi sizin numaranızı bularak sizlere mesaj gönderimi sağlayabilecektir.

Whatsapp numara gizleme var mı nerede, whatsapp numara saklama, whatsapp numara gizleme, whatsapp numara nasıl gizlenir, whatsapp numaram gözükmesin, whatsapp numara gizleme ayarı

Yani bizim ilk önerimiz ise tüm bilgileri kişilerim olarak ayarlamanız gereklidir. Numaranızın gizliliği için esas olan da hesap içerisindeki bilgilerin sizin rehberinizdeki kişiler uyarlanması en mantıklı olanıdır. Haricinde numara değiştirme yaparak saklama işlemini yapabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here