Paylaş

Whatsapp mobilden açılmıyor çalışmıyor. Mobil veri bağlantısına bağlandığınız da whatsappa giremiyorsanız yapılacak ayarlara birlikte bakacağız.

Mesajlaşma anlamında akıllı telefonların tek vazgeçilmez uygulamalarından birinin adıdır Whatsapp. Karşılıklı fotoğraf ve video gönderimi dışında görüntülü aramanın da var olduğu uygulama internet bağlantısıyla çalışmaktadır. İnternet varken hattınızdan değil de whatsapp uygulamasında da arama gerçekleştirebiliyorsunuz. Dolayısıyla internet hızının yüksek olması ses alışverişinde görüntü gelip gitmesinde önemli rol oynamaktadır. Haliyle uygulama içerisinde gezinti yapan kişiler genellikle wifi bağlantısını tercih etmektedir. Ama diyelim ki dışarıdasınız ve gezinti sırasında biriyle görüşme yapmak istiyorsunuz bu durumda telefon internetinden bağlantı kurmalısınız. Zaten hemen hemen herkesin telefon hatlarında internet paketi de bulunmaktadır. Whatsapp uygulamasına mobilden giriş yapılamama sorununa ilişkin kontrolleri kapsamlıca sağlamış bulunuyoruz. Hangi nedenle mobilden giriş olamadığına ise birlikte bakıp çözümü yapacağız.

Whatsapp mobilden açılmıyor çalışmıyor

Whatsapp mobilden giremiyorum, whatsapp uygulaması mobilden açılmıyor, mobil veriden whatsappa giremiyorum, whatsapp mobile bağlıyken çalışmıyor, mobile bağlıyken whatsapp giriş olmuyor, whatsapp mobilden çalışmıyor. Whatsapp artık telefonların ana uygulaması gibi yerini almaktadır. Kullanan da kullanmayan da her ihtimale karşı uygulamayı telefonuna indirmektedir. Whatsapp hesabına mobil veriden giriş yapılamama sorununa ise müdahalelerimizi yapacağız.

Mobil veriden whatsappa giremiyorum

Telefonumuza indirmiş olduğumuz uygulamaların tamamı bizler için önem arz etmektedir. Ancak whatsapp ise bazı kullanıcılar için vazgeçilmez bir uygulamadır. Sevdikleriyle, arkadaşları ve akrabalarıyla bu alan üzerinden iletişime geçmektedirler. Uygulama internet veri bağlantısı olmadan çalışmadığı için wifi ya da mobil veri bağlantınızın olması gereklidir.

Örnek veriyorum mobilden tüm uygulamalara erişim yapmanıza rağmen bir tek whatsapp uygulamasına giriş yapamıyorsanız bu durumda uygulamayı kaldırıp yeniden yükleyelim. Sorun devam ederse mobil veri bağlantısına bir problem olup olmamasına ilişkin operatör ile görüşme içerisine giriş sağlayalım.

Sorun olmadığını iletmeleri durumunda android bir telefona sahipseniz aşağıdaki adımları inceleyebilirsiniz;

  1. Öncelikle telefonunuzdan sırasıyla”Menü>Ayarlar>Diğer>Mobil Ağlar alanlarına giriş işlemlerini gerçekleştiriyoruz.
  2. Yapılan işlem aşamaları sonrasında Erişim noktası adları göreceksiniz.
  3. Erişim noktası adları yazan bölümde ise Avea, Vodafone, Ya da turkcell’e göre bu adlar sizlerin kullandığınız hatta göre değişmektedir.
  4. Yine aynı alanda APN internet yazması gerekiyor. APN alanında farklı gördüğünüz isimleri internet olarak değiştirmeniz gereklidir.
  5. Ayarları yaptıktan sonra telefonunuzdan whatsapp’tan çıkıp tekrar giriş yapmanız halinde sorun kalmayacaktır.

Whatsapp’a mobilden giriş yapamadığınız telefon iphone ise bu durumda aşağıdaki adımları gerçekleştirebilirsiniz.

  • Telefon içerisinde ”Menü>Ayarlar>Hücresel>Seçenekler>Hücresel veri ağı> APN alanında yazan alan İnternet yazması gereklidir.
  • İnternet yazmıyorsa bu durumda siz kendiniz bu kısmı düzelterek işlemleri tamamlayabilirsiniz.
  • Ayarları sıfırla işlemlerini de bu ayarlardan sonra sağlayabilirsiniz. Gerçekleştirilen bu işlemlerden sonra telefonu kapatıp yeniden açarak deneme sağladığınız da sorun giderilmiş olacaktır.

Whatsapp mobilden açılmıyor çalışmıyor, mobilden whatsapp açılmıyor, mobil veriden whatsappa giremiyorum, whatsapp mobilden açılmıyor, whatsapp mobilden çalışmıyor, internet var whatsappa girmiyor

Whatsapp mobilden açılmıyor çalışmıyor, mobilden whatsapp açılmıyor, mobil veriden whatsappa giremiyorum, whatsapp mobilden açılmıyor, whatsapp mobilden çalışmıyor, internet var whatsappa girmiyor Whatsapp mobilden açılmıyor çalışmıyor, mobilden whatsapp açılmıyor, mobil veriden whatsappa giremiyorum, whatsapp mobilden açılmıyor, whatsapp mobilden çalışmıyor, internet var whatsappa girmiyor Whatsapp mobilden açılmıyor çalışmıyor, mobilden whatsapp açılmıyor, mobil veriden whatsappa giremiyorum, whatsapp mobilden açılmıyor, whatsapp mobilden çalışmıyor, internet var whatsappa girmiyor

Whatsapp mobilden açılmıyor çalışmıyor, mobilden whatsapp açılmıyor, mobil veriden whatsappa giremiyorum, whatsapp mobilden açılmıyor, whatsapp mobilden çalışmıyor, internet var whatsappa girmiyor

Tüm bu işlemler sonrasında Whatsapp mobilden açılmıyor çalışmıyor karşı karşıya kalınan ve belirtilen sorun giderilmiş olacaktır. Ola ki sorun hala devam ediyor ise bunu yorum bölümüne aldığınız hatalarla birlikte belirtmeniz de fayda bulunmaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here