WhatsApp mesajın okundu bilgisi gözükmesin istiyorsanız bunun için uygulanacak formülleri sizlere sunacağız. Whatsapp hesabında bize gönderilen mesajı mavi tık göstermeden okuyabilmemiz için yapılacak ayarları sizlere sunacağız.

Whatsapp uygulaması içerisinde mesaj göndermiş olduğumuz kişinin o mesajı okuyup okumadığını anlayabilmemiz için mavi tik olmasına bakarız. Fakat bazı kullanıcılar da mavi tik’in hiç olmadığını görmek o kişinin mesajınızı okumadığı anlamına gelmiyordur. Çünkü yapılacak bir kaç ayar sonrasında whatsapp hesabındaki mesajlar okunmadan işlem sağlanabiliyor. Siz değerli okurlarımız da mesaj gönderen kişinin o mesajı okuduğunuzu anlamaması için yapılacak işlemi öğrenmek istemektedirler. Biz de bu işlemin nasıl olacağını, uygulama ya da program kullanmadan işlemleri nasıl yapacağınızı detaylıca ele alacağız. Şimdi bunu nasıl yapabileceğinizi anlatmaya geçelim. İşlemleri adım adım uygulamanız halinde herhangi bir sorun ile karşılaşmayacağınızı belirtmek isteriz.

WhatsApp mesajın okundu bilgisi gözükmesin

WhatsApp mesajın okundu bilgisi gözükmesin, karşıdaki mesajını okuduğumu bilmesin, mesajı okuduğum bilinmesin, whatsapp mesajı okuduğum bilinmesin, whatsapp mesajı okuduğum gözükmesin, whatsapp mavi tik gitmesin isteğinde bulunan biriyseniz doğru adreste olduğunuzu bilmenizi isteriz. Okundu kapatma yaparak son görülme alanında kapatıyorsunuz. Böylelikle karşı taraf bunu kolaylıkla anlayabilmektedir. Ancak siz son görülmeyi kapatmadan size gönderilen mesajı nasıl okuyabilirsiniz. Bunun detaylı açıklamasını sizlere sunacağız.

Whatsapp mesajı okuduğum gözükmesin

Whatsapp hesabın da size atılan bir mesajın okumanıza rağmen karşı tarafın bunu görmesini istemiyorsanız. O halde şöyle bir işlem sağlamanız da fayda bulunmaktadır. Mesajımız bize geldiğinde wifi’den bağlantı kuruyorsanız wifi’yi yok eğer mobilden bağlantı kuruyorsanız mobil veriyi kapatalım. Yapılan bu işlemin tam oturabilmesi için telefonunuzu ”Uçak modu” na da alabilirsiniz. Böylelikle mesajın içerisine girip mesajı okumanız yeterli olacaktır. Ancak yine geri açtığınızda normale döneceğini ve gideceğini bilmenizi isteriz.

WhatsApp mesajın okundu bilgisi gözükmesin, karşıdaki mesajını okuduğumu bilmesin, mesajı okuduğum bilinmesin, whatsapp mesajı okuduğum bilinmesin, whatsapp mesajı okuduğum gözükmesin, whatsapp mavi tik gitmesin

İkinci bir yöntem olarak bildirimler eğer ekranınıza geliyorsa gelen bildirimler üzerinden de yazılanları okuyabilirsiniz. Yani o mesajı okumadan ekrandaki bildirimi eğer kapatmaz iseniz gelen bildirimler üzerinden yazılanları okumanız mümkün. Onları bu alandan okumanız karşı tarafına okundu bilgisini götürmeyecektir.

 

Son olarak kullanıcılarımıza şunu tavsiye ediyoruz. İlk olarak Whatsapp hesabımıza giriyoruz. Beraberinde ”Ayarlar>Hesap>Gizlilik” okundu bilgisi kısmından tiki kaldırmanız yeterlidir. Ancak bu durumda karşı taraf sizin okundu bilgisini kapattığınızı anlayacaktır. En güzeli bildirim çubuğu üzerinden okumak olacaktır.

WhatsApp mesajın okundu bilgisi gözükmesin diye araştırma içerisine girdiğiniz yukarıda belirtilen işlemler işinizi görecektir. Umarım faydalı olmuştur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz