Paylaş

Whatsapp mesaj bildirim sesini değiştirme. Whatsapp mesaj bildirimlerinde gelen sesin değiştirilmesini istiyorsanız gereken ayarları paylaşacağız.

Whatsapp grup bildirim seslerinin ve normal mesaj bildirim seslerinin değişikliğini kendiniz yapabiliyorsunuz. Daha öncesinde kişiye özel mesaj bildirim sesinin nasıl ayarlandığını sizlere paylaşmıştık. Öncelikle whatsapp artık milyonlarca kişinin kullanımını sağlamış olduğu uygulamalardan birisidir. Akıllı telefonlara indirdiğimiz uygulamaların sayısında her geçen gün artmaktadır. Artış gözle görülür şekilde olduğundan kaynaklı indirilen uygulamalardan sürekli olarak bildirim gelmektedir. Aslında her birinin bildirim sesi ayrı ayrı olarak gelmektedir. Örneğin instagram hesabının bildirim sesi farklıyken facebook uygulamasının bildirim sesi farklıdır. Bunların haricinde whatsapp bildirim sesi ise ayrı bir şekilde gelmektedir. Whatsapp mesaj bildirim sesinin değiştirilmesinin hangi yolları takip ederek yapacağınızı ise geniş kapsamlı anlatımını sağlıyor olacağız.

Whatsapp mesaj bildirim sesini değiştirme

Whatsapp mesaj sesini değiştirme, whatsapp mesaj sesi nasıl değişir, whatsapp grup bildirim sesini değiştirme, whatsapp grup bildirim sesi nasıl değiştirilir, whatsapp mesaj bildirim sesini değiştiremiyorum. Whatsapp üzerinden gelen bildirim seslerini kendinize bağlı olarak değişikliğe götürebiliyorsunuz. Fakat siz whatsapp’ta daha öncesinde böyle bir işlem yapmadıysanız haliyle ilgili ayarın nereden değiştirildiğini bilemeyebilirsiniz.

Whatsapp mesaj sesi nasıl değişir

Whatsapp mesaj bildirim seslerini kendinize göre ayarlamak sizlere bağlı olan bir işlemdir. Yani siz gelen bildirim sesinin kişiye özel değil herkeste aynı şekil olmasını isteyebilirsiniz. Hatta grupların mesaj bildirim sesinin farklı diğer kişilerin ayrı şekilde ayarlanmasını da yine kendiniz ayarlamasını sağlayabiliyorsunuz.

Whatsapp mesaj bildirim sesini değiştirme, whatsapp mesaj sesini değiştirme, whatsapp mesaj sesi değişmiyor, whatsapp grup bildirim sesini ayarlama, whatsapp grup bildirimini değiştirme, whatsapp mesaj bildirim ses ayarları
  • Telefonumuzdan whatsapp uygulamasına giriş yaptıktan sonra ayarlar bölmesinin içerisine girişimizi sağlıyoruz.
  • Ayarlar alanına geldiğinizde burada Bildirimler alanına giriş yapalım.
  • Bildirimlerin 2 ayrı ana başlığının olduğunu görebilirsiniz.
  • Biri Mesaj bildirimleri diğeri ise Grup bildirimleri ayrı ayrı ayarlanmıştır.
  • Grup bildirim eslerini ses alanına girerek yine mesaj bildirim seslerini de ses alanına girerek işleme koyabilirsiniz.
Whatsapp mesaj bildirim sesini değiştirme, whatsapp mesaj sesini değiştirme, whatsapp mesaj sesi değişmiyor, whatsapp grup bildirim sesini ayarlama, whatsapp grup bildirimini değiştirme, whatsapp mesaj bildirim ses ayarları

Sesin ayarlamasını tamamen kendinize bıraktığımız için hangi sesin kullanımı da sizler karar verebilirsiniz. Bu seslerin değişikliğiyle birlikte artık uygulama dışındayken telefon sessizde olması halinde bildirim sesleri sizin ayarladığınız gibi gelmesi gerekiyor. Bu aşama da sorun olması dahilinde internet bağlantısını gözden geçirerek tekrar denemeniz de yarar bulunmaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here