Kıymetli arkadaşlar, yayına verdiğimiz bu yazımızda Whatsapp mesaj bekleniyor bu biraz zaman alabilir yönünde karşılaştığınız sıkıntıya dur diyebilmeniz için bildiklerimizi aktaracağız.

Dünyanın her alanından girişi gerçekleştirilen sohbet uygulaması Whatsapp platformunda bazı problemlerde yaşanabilmektedir. Kullanıcı kitlesi milyarı geçmiş bir uygulamada sorun ya da hata alınmama gibi bir ihtimal söz konusu değildir. Whatsapp mesaj bekleniyor bu biraz zaman alabilir problemi için nelerin gerekli olduğunu kontrol edeceğiz.

  • Gerçekleştireceğimiz ayarlarla birlikte meydana gelen mesaj bekleniyor sorunu da çözümlenmiş olacaktır.
  • Hatanın altında yatan nedenin ne olduğunu ve nasıl giderileceğine bakacağız.

Whatsapp mesaj bekleniyor bu biraz zaman alabilir

Whatsapp mesaj bekleniyor bu biraz zaman alabilir

Whatsapp mesaj bekleniyor sorunu sonrasında kullanıcıların tamamı hemen internet bağlantılarını gözden geçirmektedir. Acaba internetlerinde mi sorun oluştu diye. Aslında internet tabanlı bir uygulama olmasından ötürü bu hatayı alıyor olmanız gayet normal bir durumdur.

Bağlantılarınızı gözden geçirdiğinizde sorun bunla alakalı değilse diğer yöntemleri gözden geçireceğiz. İlk olarak mobilden bağlıysanız wifiye, wifiden bağlıysanız da mobile bağlanarak deneme gerçekleştirin.

Haricinde uçtan uca şifreleme sorunundan dolayı da bu hata alınmaktadır. Uçtan uca şifrelemenin kendi içinizde yapamadığınız için bu hatalarla karşılaşmanız gayet normaldir. Çünkü işlem başarısız olur ise mesajın iletilmesine müsaade edilmez.

Whatsapp bu biraz zaman alabilir

Whatsapp mesaj bekleniyor

Whatsapp bu biraz zaman alabilir sorunu için karşılıklı olarak internetinizin açılması gereklidir. İnterneti açtıktan sonra mesaj göndermeyi tekrar denediğinizde sorun kalmamış olacaktır. Bunların hepsini yapıyor olmanıza karşı hata giderilmiyorsa uygulamanızı kaldırıp yükleyebilirsiniz.

Aynı şekilde karşı tarafta uygulamayı kaldırıp yeniden yüklediğinde sorun giderilmiş olacaktır. Android telefon kullanıyorsanız eğer Ayarlar>Uygulamalar>Whatsapp>Ön belleği temizle ve verileri sil diyebilirsiniz.

Hata giderilmesi için bir de farklı bir yol olarak aynı anda ikinizde birbirinizin profil fotoğraflarına tıklayın. Tüm bunların sonucunda mesaj bekleniyor giderilmemiş durumdaysa bize ulaşın bölümünden whatsapp yetkilileriyle iletişime geçin.

Whatsapp uygulaması içerisinde karşılaştığınız farklı sorunlar varsa eğer bunları bize yorum alanından bildirmeniz durumunda o konularla ilgili de yazımızı hazırlayıp sizlere sunacağız. Umarım sizin için faydalı bir makale olmuştur. İyi gezintiler dileriz.

Önceki İçerikXCOM 2 sistem gereksinimleri pc kaldırır mı?
Sonraki İçerikYoutube katıl butonu nedir nerede
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz