Paylaş

Kıymetli arkadaşlar, hazırlamış olduğumuz bu yazımızda Whatsapp mesaj arama ve kişi arama işlemlerinizi nereden sağlayacağınıza dair tüm detayları sizinle paylaşacağız.

Sohbet uygulaması denildiğinde akla ilk gelen uygulamalardan birisi tartışmasız Whatsapp uygulamasıdır. Geçmişten günümüze ise popülerliğini hiç yitirmeden gelmektedir. Rehbere kayıt ettiğimiz kişilerle ücretsiz bir şekilde konuşma sağlayabilmekteyiz. Whatsapp mesaj arama ve kişi arama yönünde girdiğiniz araştırmaların netice kazanabilmesi için yaptığımız incelemeleri sizinle paylaşmış bulunuyoruz.

Rehbere kayıt ettiğimiz kişileri belli bir zaman sonrasında hatırlamayabiliyoruz. Özellikle çevresi geniş bir insansanız eğer ya da sürekli aranan biriyseniz numaraları kayıt ettikten sonra o kişileri hatırlamıyor olabilirsiniz. Ya da attığınız bir mesajı bulmak istiyorsanız bunun için nasıl bir yol izleyeceğinizi konu alacağız.

Whatsapp mesaj arama ve kişi arama

Whatsapp mesaj arama

Whatsapp mesaj arama çalışmıyor diye surat asmanıza gerek bulunmamaktadır. Normalde iPhone telefonların eski sürümlerinde sohbetler alanında olan bu özellik artık yerini kişi arama bölümüne bırakmıştır. Lakin Android işletim sistemli telefonlarda hala daha bu sistem işe yaramaktadır.

Yazmış olduğunuz bir mesajın daha rahat bulunabilmesi için sohbet alanına girdikten sonra ‘’Bul’’ seçeneğine tıklamanızla birlikte atmış olduğunuz mesajı çok rahat bir şekilde bulabilirsiniz. Şayet öyle bir mesaj çıkmıyorsa yüksek ihtimalle attığınız mesajın içeriğini hatırlamıyor olabilirsiniz. Ya da atmış olduğunuz mesajı silmiş olabilirsiniz. Şayet böyle bir durumun olmadığını düşünüyorsanız uygulamanızı kaldırıp yeniden yükleyerek aynı işlemi tekrar deneyin.

Tüm bu bilgiler ışığında iPhone telefonunuzda ya da android telefonunuzda kişi aramanın nasıl yapıldığını da işleme almış bulunuyoruz. Bu alandaki detayları da aşağıda ayrıntılı şekilde yer vermiş bulunmaktayız.

Whatsapp kişi arama

Whatsapp mesaj arama ve kişi arama

Whatsapp kişi arama işlemleriniz konusunda da telefonunuzdan Whatsapp uygulamanıza giriş gerçekleştirin. Sohbetler alanına geldikten sonra sağ üst tarafta bulunan arama butonuna tıklayıp telefon rehberinize kaydetmiş olduğunuz kişinin adını yazın. Daha sonrasında o isme benzer kişilerin ekrana geldiğini göreceksiniz.

Bazı kişiler kişiyi bulamadığını dile getirmektedir. Şimdi öncelikle kişi araması yaparken yazmış olduğunuz kişinin isim bilgilerinin doğruluğundan emin olmanız gerekiyor. Bir harfin dahi yanlış olması bu alanda sorun yaşamanıza neden olacaktır. Varsa eklemek istediğiniz bir yer bunu bize yorumdan ulaştırabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here