Paylaş

WhatsApp kendi kendine mesaj atıyor. Whatsapp kendiliğinden mesaj gönderiyor ise bu durumun önüne geçilebilecek işlem yöntemlerini sizlere sunacağız.

Telefonumuz cebimizdeyken bir anda arkadaşımızın bizi aradığını görebiliriz. Whatsapp’tan bana saçma sapan mesajlar atıyorsun. Diye tepki gösterdikten sonra girip whatsapp’a baktığımız da gerçekten de mesajın atıldığı gözükmektedir. Bu sorunun son dönemlerde oldukça arttığı gözlemlenmektedir. Biz de uygulama içerisinde neden kendi kendine mesaj atılıyor bu sorun nasıl giderilir? Gerekli tüm incelemelerimizi sağladık. İlk olarak bunun önüne geçebilmeniz için telefonunuzdan whatsapp’ta konuşma yaptığınız da ekranı kilitlemeyi unutmayınız. Ve ekran ayarlarına süre sınırı koymanız da fayda bulunmaktadır. Belli bir süre sonra otomatik olarak kilitlensin. Çünkü telefon cebimizde gezerken bir anda kendi kendine mesaj gönderebilir ya da arayabilmektedir. Böyle bir durum olmadı ve telefon elinizde iken bu mesajın gittiğini düşünüyorsanız aşağıdaki adımları sağlamamız da fayda bulunmaktadır.

WhatsApp kendi kendine mesaj atıyor

Whatsapp kendiliğinden mesaj atıyor, whatsapp mesaj sorunu, whatsapp kendi kendine mesaj gönderiyor, whatsapp kendiliğinden mesaj gönderir mi?, whatsapp ben göndermeden kendisi mesaj atıyor, whatsapp kendiliğinden mesaj neden gidiyor?, whatsapp mesaj gönderme sorununu giderme. Whatsapp uygulaması içerisinde gezinti sağladığımız sıra da karşımıza gelen uyarıları daha öncesinde sizlere sunmuştuk. Bu yazımızda ise kendiliğinden giden mesajların önüne nasıl geçebileceğinize ilişkin çözüm yöntemlerini sunduk.

Whatsapp kendiliğinden mesaj atıyor

Kendiliğinden atılan mesaj ile ilgili olarak eğer cebinizde telefon açılıp gönderilmediğini düşünüyorsanız. Bu durumda uygulamayı telefondan kaldırıp yeniden yüklemesini sağlayalım. Harici durumda telefonu kapatıp tekrar açalım. Telefonunuz android ise ”Ayarlar>Uygulamalar>Whatsapp>Verileri ve belleği temizle” ikonuna tıklayabilirsiniz.

Bunun dışında telefonunuz ile ilgili olarak kullandığınız bir klavye var ise o klavye kaynaklı olabilir. Yani ekstra indirmiş olduğunuz bir klavye de bu soruna sebebiyet verecektir. Bunun önüne geçebilmeniz için de kontrollerinizi yapıp varsa öyle bir uygulama onu kaldırıp kullanımlara devam edebilirsiniz.

WhatsApp kendi kendine mesaj atıyor sorununa neden olabilecek ihtimalleri ve çözümleri sunmuş bulunuyoruz. Dilerim soruna çözüm olmuştur. Şayet farklı bir sorun var ise durumu yorumdan bize iletebilirsiniz.

WhatsApp kendi kendine mesaj atıyor, whatsapp kendiliğinden mesaj atıyor, whatsapp kendiğinden mesaj gönderiyor, whatsapp kendi kendine mesaj gönderiyor, kendiliğinden mesaj gönderiliyor, whatsapp mesaj sorunu

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here