Paylaş

Whatsapp indirme başarısız indirmiyor. Whatsapp gelen fotoğrafı ya da videoyu açmak istediğinizde lütfen size tekrar göndermesini isteyen hatasının çözümünü sunacağız.

Dünya genelinde herkesin kullanım gerçekleştirdiği sohbet uygulaması whatsapp hesaplarında resim ve video gönderimi de yapılabilmektedir. Bunun yanına ek olarak görüntülü arama, durum paylaşımı ve yanına ek olarak sesli mesaj gönderimiyle birlikte sesli arama da sağlanabiliyor. Milyonlarca kullanıcısı olan bu platform içerisinde yaşanan en ufak problem ister istemez bizi sıkıntıya sokmaktadır. Önemli bir resmin gönderimi sırasında indirme işlemleri başarısız hatası almanız aklınızda soru işareti bırakmaya yetecektir. 03.07.2019 tarihinde yaşanan genel sunucu kaynaklı hatanın oluşmasıyla beraber kullanıcılar problemin ne ile alakalı olduğunu merak etmektedir. Bu sorun belirtilen tarih itibariyle sizle alakalı değil tamamen sunucuyla alakalıdır. Ama siz normal bir günde kimse sorun yaşamıyorken böyle bir hatayla karşılaşırsanız neler yapacağınızı anlatacağız.

Whatsapp indirme başarısız indirmiyor

Whatsapp indirme başarısız hatası neden geliyor, whatsapp foto inmiyor, whatsapp gönderilen resim açılmıyor, whatsapp gelen resim inmiyor, whatsapp indirme hatası vermekte, whatsapp indirme başarısız uyarısının temelinde yatan neden nedir. Whatsapp indirme başarısızı hatasının altında yatan nedenlerden ilki internet bağlantısıdır. Bağlantılarınızı gözden geçirdikten sonra indirmeyi tekrar denemeniz de yarar var.

Whatsapp indirme sorunu

Whatsapp internet bağlantısı üzerinden çalışan bir uygulama olmasından dolayı mobil veri ya da wifiye bağlıyken bağlantılarda hatalar olabilmektedir. İndirme işlemleri esnasında mobile bağlıysanız eğer wi-fi ağına bağlantı kurarak deneme yapalım. Şayet wi-fi ile bağlantı kuruyorsanız mobil veriye bağlanarak kurulumun sağlanması gerekmektedir.

Whatsapp indirme başarısız indirmiyor, whatsapp indirme yapmıyor, whatsapp foto inmiyor, whatsapp resim inmiyor, whatsapp video inmiyor, whatsapp indirme başarısız
  • Arka planda çalışan uygulama varsa o uygulamaların kaldırılmasını sağlayarak tekrar indirme deneyelim.
  • Başka birinde aynı sorunun yaşanıp yaşanmadığını öğrendikten sonra eğer sorun varsa sunucu ile ilgili olabilir yoksa aşağıdakileri yapabilirsiniz.
  • Uygulamayı telefondan kaldırarak yeniden yüklemesini sağlayıp gelen güncelleme var mı yok mu bunları da kontrol etmeniz lazım.
  • Telefonunuzu bir kere açıp kapattıktan sonra deneme sağlamanız halinde sorunun ortadan kalkmış olması gerekiyor.

Anlattığımız işlem aşamalarıyla birlikte sorun giderilmedi hala devam ediyorsa problem sunucu ile alakalıdır. Sunucu kaynaklı sorunlarda beklemenizden başka bir çare ne yazık ki bulunmamaktadır. Diğer telefonlarda olmaması gelmeyeceği anlamı taşımadığından dolayı belli süre sonunda onlarda da aynı sorun olabilir. Bunun dışında yukarıdaki işlemler çözümü sizlere getirecektir.

TAVSİYE YAZI: Whatsapp numara gizleme var mı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here