Değerli arkadaşlar, hazırlamış olduğumuz bu yazımızda Whatsapp iki adımlı şifreyi değiştirme ve değiştiremiyorum diyenler için izlenecek çözüm yollarına bakacağız.

Whatsapp hesabınızda güvenliğinizin artabilmesi için iki adımlı doğrulamayı açmanız sonrasında belirlediğiniz şifre bilgilerinizle girişinizi yapabiliyorsunuz. Tabi şifreyi belirlemekle birlikte aynı zamanda bu alana mail adresi de ekleyebiliyorsunuz. Whatsapp iki adımlı şifreyi değiştirme ve değiştiremiyorum yönünde araştırma sağlayanların sayısında artış olduğunu gözlemlemiş bulunuyoruz.

İki adımlı şifrenizin değişimini yapmak için hangi aşamalardan geçmeniz gerektiğini ve nelerin sağlanması gerektiğini sizler için araştırmış bulunuyoruz. Yapmış olduğumuz araştırmaları ise sizlere kapsamlı olacak şekilde bildireceğiz. İsterseniz eğer ayalar için nelerin lazım olduğuna birlikte bakalım.

Whatsapp iki adımlı şifreyi değiştirme ve değiştiremiyorum

Whatsapp iki adımlı şifreyi değiştirme

Whatsapp iki adımlı şifreyi değiştirme ayarlarını devreye alabilmeniz için öncelikle hesabınıza giriş yapıyor olmanız gereklidir. Şifre unutmak ayrı bir durum olmasından ötürü böyle durumlarda hesaba erişim yapamayacağınızı bilmeniz de yarar bulunmaktadır.

Şifrenin değişimi için hesabınıza giriş yapmanızla beraber ‘’Menü’’ alanına girerek oradan da ‘’Ayarlar’’ kısmına girip gelen sayfada ‘’Hesap’’ bölümüne dokunmanızla birlikte son sayfada ise ‘’İki adımlı doğrulama’’ butonuna dokunmanız yeterlidir.

İlgili alana geldiğinizde siz daha öncesinde bir şifre belirlediğinizden dolayı ilgili alanda ‘’Anahtarı değiştir’’ seçeneğinin olduğunu göreceksiniz. Onun üzerine dokunmanızla beraber şifrenizin değişeceği bir ekran gelecektir. Gelen sayfada şifre değişikliği işlemlerinizi bitirmeniz yeterli olacaktır. Şifrenin değişimi ile birlikte artık hesabınıza girerek bu şifre güvenlik şifreniz olmuş olacaktır. Siz ben bu ayarı böyle yapıyorum ancak şifrem değişmedi diyorsanız bunun nedenine de beraber bakalım.

Whatsapp iki adımlı şifreyi değiştiremiyorum

Whatsapp iki adımlı şifreyi değiştiremiyorum

Whatsapp iki adımlı şifreyi değiştiremiyorum diyenler için yukarıdaki adımlar neticesinde ayarlar devreye girmiyorsa internet bağlantılarınızı gözden geçirmenizde yarar bulunuyor. Bağlantılarınızda hiçbir problem görünmüyor ise arka planda çalışan uygulamalarınızı kapatıp o şekilde işlem denemenizde fayda bulunuyor.

Ayarlarınız netice vermiyor ise bu durumda uygulamanızı telefonunuzdan kaldırarak tekrardan Play store ya da Apple store alanından yüklemesini sağlayabilirsiniz. Belirtilen ayarlar neticesinde artık iki adımlı şifre değiştirilmiş olacaktır. Şifre ile alakalı sormak ya da merak ettiğiniz farklı bir yer olur ise bize bunu yorumdan dile getirebilirsiniz.

Whatsapp iki adımlı şifreyi değiştirme ve değiştiremiyorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz