Whatsapp Hesap Doğrulama Kodu Gelmiyor çözümünün nasıl olduğunu ele alacağız. Whatsapp onay istiyor olmasından dolayı doğrulama kodu bekleme süresinin ne kadar olduğunu, neden gelip ya da gelmediğini anlatacağız.

Cep telefonlarımızın vazgeçilmez uygulamalarından biri olan Whatsapp uygulaması artık herkes tarafından sevilerek kullanılan bir uygulamadır. Uygulamada son zamanlarda yaşanan problemlerden biride hesap doğrulama sırasında kodun mesaj olarak gelmemesiyle alakalıdır. Hal böyle olunca kişiler hesabının doğrulama adımında problem yaşamaktadır. Durum için ilgili araştırmaları kapsamlı olarak gerçekleştirmiş bulunmaktayız. Araştırmalarımızı sizlere aşağıda tek tek olacak şekilde sunumunu gerçekleştirmiş bulunmaktayız. İşlem ayarlarını belirtilen biçimde yapmanız durumunda sorun kalmadan whatsapp hesabınızın doğrulama işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Whatsapp Hesap Doğrulama Kodu Gelmiyor

whatsapp doğrulama mesajı gelmiyor, whatsapp onay istiyor, whatsapp doğrulama kodu bekleme, whatsapp doğrulama süresi, whatsapp mesaj gelmiyor, whatsapp kod sorunu, whatsapp doğrulama kodu neden gelir ya da bu doğrulama kodu ne işe yarar bunun anlatımını sağlayacağız. Whatsapp hesabınızı doğrulanması için cep telefonunuza bir onay kodu göndermektedir. Bu onay kodunu SMS yönetimi ile belirtilen cep numarasına sağlamaktadır. Eğer alamadıysanız bu durumda yapacağınız işlem ayarlarını aşağıda detaylı olarak bilgisini sağlayacağız.

Whatsapp Onay İstiyor

Whatsapp uygulamasının onay istemesine rağmen hala daha SMS olarak gelmeyen doğrulama kodundan ötürü yaşadığınız sıkıntı için aşağıdaki işlemleri yapabilirsiniz.

  • Öncelikle telefon numaranızı bulunduğunuz ülke kodu ile birlikte girişini yapmanız gereklidir. Yani ülke kodu ile ilgili ayarları sağlamalısınız.
  • Bunu yaptıktan sonra kodu tekrar bir istemeyi deneyin şayet olmaz ise bu durumda ikinci bir yöntem olarak mobil veri ya da wi-fi bağlantınızı kontrol etmeniz de fayda bulunmaktadır.
  • Bağlantılarınızı kontrol ettiniz ve sizler işlem denemesini sağladınız buna rağmen hala daha mesaj ile kod gelmediyse bu durumda,
  • İnternet bağlantası yani APN ve VPN ayarları ile ilgili ya da operatör ile ilgili sıkıntı var mı yok mu bunu kontrol edilmesi gerekiyor.
  • Yaptığımız işlem ayarları sonrasında hala daha sorun devam ediyorsa bu durumda telefonumuzu kapatıp yeniden açtıktan sonra şebeke kontrolünün yapılabilmesi için birini aramayı deneyin.
  • Bazen mesaj ile kodun gelmemesindeki neden saat ve tarih ayarlarından da kaynaklı olmasından ötürü telefonunuzun saat ve tarih ayarlarını da kontrol ederek hata varsa bunu da düzeltip o şekilde deneme sağlayalım.
  • Yapılan tüm bu işlem ayarları sonrasında hala daha problem giderilmediyse kendinize başka birisinden mesaj göndermeyi deneyip mesaj yollayın.
  • Yaptığınız işlem sonrasında hala daha sorun giderilmediyse bu durumda hattın operatör servisi ile görüşme sağlamanız yeterli olacaktır.

Whatsapp Hesap Doğrulama Kodu Gelmiyor, whatsapp doğrulama mesajı gelmiyor, whatsapp onay istiyor, whatsapp doğrulama kodu bekleme, whatsapp doğrulama süresi, whatsapp mesaj gelmiyor, whatsapp kod sorunu

Whatsapp Doğrulama Süresi

Whatsapp doğrulama süresi; Bu süre ile ilgili herhangi bir zaman dilimi olmamasından ötürü siz mesajı girdikten sonra otomatik olarak mesaj gönderimi sizlere gelecektir.

Fakat mesaj gelmediyse bu durumda yapılacak işlem yukarıdaki adımları tek tek sağlamak olacaktır. Bu sayede yaşanan sorun ortadan kalkacaktır.

4 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz