Paylaş

Whatsapp hesabıma başkası girebiliyor mu. Whatsapp kullanımı gerçekleştiren kişilerin merak ettiği konulardan birisi olan bu durumu aydınlığa kavuşturacağız.

Dünya üzerinde kabullenmiş ve en çok kullanım gerçekleştirilmiş sohbet uygulamalarından birisi whatsapp’tır. Haberleşme uygulaması olarak ilk aklımıza gelen platformlardan birisidir. Gurbette olan bir akrabamız, arkadaşımız ya da sevdiğimizle görüşmek için whatsapp uygulamasına giriş sağlamaktayız. Karşı tarafın telefonunu rehbere kayıt etmemiz halinde onunda whatsapp hesabı olması yeterlidir. Diler sesli arama, diler görüntülü arama, dilerseniz de yazışma üzerinden görüşmelerimizi sağlamaktayız. Durum böyle olunca da özel olarak görüştüğümüz kişilerde bulunmaktadır. Yaptığımız sohbetlerin kimse tarafından görünmesini istemiyorsanız alınacak ve yapılacak önlemleri bilmeniz gerekiyor. Whatsapp hesabınıza başka kişiler erişim sağlayabilir mi sorusunun yanıtı evet olacaktır. Bunu nasıl yapacaklarını ise beraber kontrol ederek gözden geçirmesini yapacağız.

Whatsapp hesabıma başkası girebiliyor mu

Whatsapp’a başkası giremesin, whatsapp başka kişiler girebilir mi, whatsapp başkası kontrol edemesin, whatsapp hesabına başkası alabilir mi, whatsapp hesabıma başkası nasıl girer, whatsapp başkalarının girmemesi için alınacak önemler. Normal şartlarda whatsapp diğer sosyal medya uygulamalarından farklı bir platformdur. Bu alanda herhangi bir kullanıcı adı ya da parola olmadığını bilmeniz gerekiyor.

Whatsapp başkası kontrol edemesin

Normal şartlarda telefonunuz sürekli sizde olmasından dolayı whatsapp hesabında da herhangi bir kullanıcı şifre bilgisi istemeden giriş yapıldığı için çalınma ihtimali zayıftır. Fakat yükleme yaptığınız zararlı yazılımlardan dolayı hesabın başkaları tarafından kontrol edileceğini bilmeniz gerekiyor.

Whatsapp hesabıma başkası girebiliyor mu, whatsappa başkası girebilir mi, whatsappa başkası girmesin, whatsapp hesabıma başkası nasıl girer, whatsapp hesabıma başkası nasıl erişebilir
  • Bunların dışında şifre istemeyen wi-fi ağlarına bağlanmanızı çok fazla tavsiye etmiyoruz.
  • Çünkü bağlantıları şifresiz olan ağlar rahat bir şekilde telefonunuza sızabilmektedir. Bu yüzden bilmediğiniz ağlara bağlanmanızı tavsiye etmiyoruz.
  • Numara yönlendirmelerinden doğan problemlerde hesabınıza erişim yapmalarına sebebiyet verecektir.
  • Haricinde kendi güvenliğiniz için şifreleme verip bulunduğunuz ortamlarda telefonunuzu ulu orta yerde bırakmamanız gereklidir.
  • Özellikle telefonda herhangi bir şifre yoksa kullanıcı direk sizin telefonunuza erişim sağlayarak whatsapp hesabına girebilir.
TAVSİYE YAZI: Whatsapp düşük veri kullanımı nedir kullanımı

Bahsettiğimiz konulara dikkat etmemeniz halinde whatsapp hesabınıza başkaları tarafından da giriş işlemi gerçekleştirebilmektedir. Konu aldığımız yazı ile alakalı sormak istediklerinizi bizlere yorumdan ulaştırabilirsiniz.

1 Yorum

  1. Merhaba,
    Benden izinsiz dikkatsizliğimden faydalanıp biri WhatsApp web den benim WhatsApp ekranımı kendine kopyalamış?
    Bu kisinin kim oldugunu ve ne zaman baglandigini nasıl öğrenebiliriz? (bu arada bu sapik çoktan baglantiyi kesmiş)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here