WhatsApp güvenlik kodu değiştiğinde bildirim alma yöntemlerinin nereden yapacağınızı mı bilmiyorsunuz? Haberimize göz atmanız yeterlidir. Whatsapp hesabına gelen güncelleme sonrasında güvenlik kodunun değişmesini bildirim olarak almak için hangi ayarların yapılacağını detaylandıracağız.

Popüler mesajlaşma uygulamalarından biri olan whatsapp uygulamasında her geçen gün gelen yenilikle birlikte kullanıcıların vazgeçilmezi haline gelmektedir. Güvenirliği ve gizliliği bakımında bir çok sosyal medya uygulamasından daha kullanışlı olan bu platformda güvenlik ilk sıradadır. Bunun için belirlenmiş güvenlik kodları ve uçtan uca şifreleme ayarları yer almaktadır. Bu kodlar sizin sisteminizin her güncellemesi sağladığında değişim göstermektedir. Değişen güvenlik kodlarının değiştiğine ilişkin bildirim almak isteyen kişilerin ise bu işlemin nereden yapacağını bilememesi ile karşı karşıyayız. Bizde bu bilinmezliklerin ortadan kalkması adına her güncelleme sonrasında değişen güvenlik kodları ile ilgili bildirim alabilmeniz adına hangi ayarların izleneceğini paylaşacağız. Böylelikle birinin yada sizin güvenlik kodu değiştiğinde bildirim alabileceksiniz.

WhatsApp güvenlik kodu değiştiğinde bildirim alma

WhatsApp güvenlik kodu değiştiğinde bildirim alma, güvenlik bildirimi alma, güvenlik uyarısı alma, whatsapp güvenlik bildirimi alma, whatsapp güvenlik uyarısı alma, whatsapp güvenlik kodu değişti, whatsapp güvenlik kodum değişti ne yapmalıyım diye sormanıza gerek kalmayan açıklama ve içerik aşağıda yer almaktadır. Sağlanacak işlem ayarları sonrasında bundan sonra ki whatsapp gezintileri daha güvenilir bir ortamda olacaktır. Şimdi işlemlerin nasıl yapılacağına bakalım.

Whatsapp güvenlik kodu değişti ne yapmalıyım

Whatsapp hesabı kendini güncelleme yaptığında ya da siz uygulamayı silip yeniden yüklemesini sağladığınızda otomatik olarak bu kodlar değişmektedir. Kodların değiştiğini bildirim olarak almak istiyorsanız da bunun için yapılması gerekenleri detaylandıracağız.

WhatsApp güvenlik kodu değiştiğinde bildirim alma, güvenlik bildirimi alma, güvenlik uyarısı alma, whatsapp güvenlik bildirimi alma, whatsapp güvenlik uyarısı alma, whatsapp güvenlik kodu değişti, whatsapp güvenlik kodum değişti ne yapmalıyım

  • Whatsapp hesabında güvenlik kodunun her değişimi sağlandığında size bildirim gelmesi için,
  • İlk olarak ”Ayarlar” alanına giriş sağlıyoruz.
  • Daha sonrasında ”Hesap” yazan kısma girerek burada bulunan ”Güvenlik” ikonuna tıklıyoruz.
  • İşlem ayarları sonrasında gelen ekranda ”Güvenlik bildirimlerini göster” seçeneğine tıklayıp güvenlik bildirimlerini aktif hale getirebilirsiniz.
  • Böylelikle güncelleme geldiğinde ya da siz uygulamayı her kapatıp açtığınızda uygulama kendi kendine bildirim alacaksınız.
  • Harici olarak şunu belirtmemiz de fayda bulunmaktadır. Aramalarınız veya mesajlarımız bu yapmış olduğumuz işlem ile alakalı değildir. Uçtan uca şifreleme whatsapp tarafından otomatik olarak yapılmaktadır.

WhatsApp güvenlik kodu değiştiğinde bildirim alma işlemleri için uygulayacağınız ayarları tek tek paylaşmış bulunmaktayız. İyi gezintiler dilerim.

 

Önceki İçerikWhatsApp kişinin güvenlik kodu değişti ne demek
Sonraki İçerikWhatsApp dosya gönderemiyorum belge gitmiyor
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz