Merhaba arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda Whatsapp grup isteği gelmesin ve kapatma aşamalarına yönelik işlemlerin nereden sağlanacağı konusunda sizi bilgilendireceğiz.

Dünya da ve ülkemizde en çok girişi gerçekleştirilen mesajlaşma uygulamaları arasında yerini almış olan Whatsapp hesabında merak edilen konuları yazıya dökmeye devam ediyoruz. Ülkemizde getirdiği güncelleme sonrasında çok fazla kullanıcı kaybetmiş olsa da tekrardan geri ivmesini kazandığını söyleyebiliriz. Whatsapp grup isteği gelmesin ve kapatma aşamaları ile alakalı bilgilendirme almak istiyorsanız gerekli olan verileri sizlere aktaracağız.

  • Rehberinizdeki kişilerle mesajlaşma içerisine girdiğiniz platformda gruplara da dahil olabiliyorsunuz.
  • Ancak çoğu kullanıcı gelen grup isteklerinin önüne geçmek ve istekleri kapatmak istemektedir.
  • Durumun önüne geçebilmeniz için ise ilgili adımları işleme koyup sorunu gidereceğiz.

Whatsapp grup isteği gelmesin ve kapatma

Whatsapp grup isteği gelmesin

Whatsapp grup isteği gelmesin isteyen biriyseniz eğer rehberinizdeki kişilerin size grup daveti göndermesinden bıktığınız anlamına gelmektedir. Ya da sizin onayınız olmadan bir anda katıldığınız gruplar belli bir zamandan sonra can sıkıcı bir hale gelmeye başlayacaktır.

Sorunun eline geçmek ise tamamen sizin elinizde olmasından dolayı yapacağınız ayarları da kendi Whatsapp uygulamanızın içerisinden sağlayabilirsiniz. Gerçekleştireceğiniz ayarlarla birlikte sorununuzu gidermiş ve artık gruplara eklenmenin önüne geçmiş olacaksınız.

  • Öncelikle Whatsapp grup davetlerinin artık gelmemesini istiyorsanız telefonunuzdan Whatsapp uygulamasına giriş yapın.
  • Ve daha sonrasında ise ‘’Ayarlar’’ bölmesinin içerisine giriş gerçekleştirin.
  • Gelen alanda ‘’Hesap’’ seçeneğinin içerisine giriş sağlayın.
  • Buraya girişinizi yapmanızla birlikte gelen sayfanın üst tarafında ‘’Gizlilik’’ seçeneğini görmüş olacaksınız.
  • Oraya girişinizi yaptığınızda açılan menüde ‘’Gruplar’’ alanına erişim sağlayn.
  • Ve burada gelen seçeneklerde siz kimlerin sizi gruba eklemesini istiyorsanız o şekilde ayar sağlayabilirsiniz.

Gerçekleştirilen ayarlarla birlikte artık Whatsapp hesabınızdan sizin belirtiğiniz kişilerin sizi gruplara ekleyememesi gereklidir. Eklenme durumları söz konusu olması halinde farklı bir problem yaşıyor olma ihtimaliniz yüksektir.

Whatsapp grup isteği kapatma

Whatsapp grup isteği kapatma

Whatsapp grup isteği kapatma adımlarını yukarıda belirtilen şekilde işleme almanız gereklidir. Şayet ayarları devreye alıyor olmanıza karşın hala daha sorun yaşıyorsanız bu durumda farklı bir problem bulunuyor demektir. O probleminizin önüne geçilebilmesi için ise internet bağlantılarınızı gözden geçirmelisiniz.

Uygulama güncel olmadığından dolayı da hata alıyor olabilirsiniz. Bağlantıları kontrol edip uygulamayı kaldırıp yeniden yüklediğiniz de belirtilen adımları işleme koyarsanız eğer herhangi bir sorun yaşamadan işlemlerinizi bitirmiş olacaksınız. Yine sorun devam ederse ‘’Yardım’’ bölmesine girerek ‘’Bize ulaşın’’ dedikten sonra ayarlarınızı işleme alabilirsiniz.

Whatsapp grup isteği gelmesin ve kapatma
Önceki İçerikEVEREST EWR-958N Repeater kurulumu ve ayarları
Sonraki İçerikWhatsapp gruplara eklenemiyorum ve alınamıyorum
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here