Paylaş

WhatsApp gönderilen konum kendiliğinden siliniyor. Gönderdiğim konum silinmesin kaybolmasın istiyorsanız yapmanız gerekenleri paylaşacağız.

WhatsApp uygulamanızda eminim sizde herkes gibi konum paylaşımı yapmışsınızdır. Yaptığınız konum paylaşımı sonrasında karşı taraf sizi eliyle koymuş gibi bulabilmektedir. Fakat WhatsApp hesabınızda gönderdiğiniz konum kendiliğinden siliniyor ya da kayboluyorsa buna neden olan etkenleri birlikte inceleyeceğiz.

Eminim yeni bir telefon aldığınız da ilk yüklediğiniz uygulamalardan birisi WhatsApp uygulamasıdır. WhatsApp dünya genelinde kullanılan mesajlaşma uygulamalarından birisi olduğundan dolayı sizin de ilk indirdiğiniz uygulama olması gayet normaldir.

WhatsApp hesabınızı sadece mesajlaşmak için kullanmayabilirsiniz. Uygulamanızı sesli arama yapabilmek ya da görüntülü arama yapabilmek içinde kullanabilirsiniz. Teknolojiye ayak uyduran WhatsApp uygulamanızda hikaye ya da diğer özelliklerinizden de yararlanabilirsiniz.

WhatsApp gönderilen konum kendiliğinden siliniyor

Aynı zamanda konum paylaşımlarınızı da WhatsApp uygulamanızdan sağlayabilirsiniz. Bir arkadaşınız sizden konum istediğinde eminim hemen WhatsApp uygulamasına giriş yapıyorsunuzdur. Hesabınıza girerek Mevcut konum ya da Şuan ki konumu paylaş diyerek işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Whatsapp gönderdiğim konum silinmesin

WhatsApp uygulamanızda gönderilen bu konum kendiliğinden siliniyor ya da kayboluyorsa bunun nedenlerini birlikte kontrol edeceğiz. Aslında böyle bir durumun yaşanmaması gerekiyor. Fakat siz sorunla karşılaşıyorsanız eğer sebepleri elbet bulunmaktadır.

Whatsapp gönderdiğim konum silinmesin
  • Telefonunuzun ‘’Ayarlar’’ alanına giriş yapın.
  • Daha sonrasında ise ‘’WhatsApp’’ uygulamanızı bulup onun üzerine tıklayın.
  • Gelen ekranda ‘’Konum’’ yazısını göreceksiniz. Konum yazısının üstüne dokunun.
  • Açılan sayfanın hemen altında ‘’Her zaman’’ bölümünü işaretleyin.
  • Konum ayarlarınıza izin verdikten sonra tekrar gönderdiğiniz konumu ara sıra kontrol edin.
  • Artık kendiliğinden silinme sorununuzun önüne geçmiş olmanız gerekiyor.
  • Probleminiz yapılan işlem aşamalarından sonra yine devam ediyorsa WhatsApp uygulamanızı kaldırıp yeniden yükleyin.
  • Telefonunuzun saat ve tarih ayarlarını gözden geçirin.
  • Birinin size geldiği konum siliniyorsa bunun sizle ya da hesabınızla ilgili bir ilgisi yoktur.
  • Karşı tarafın mesajı silme yetkisi olmasından dolayı gönderilen konumu kendisi kaldırabilir.

Hazırladığımız yazımızla birlikte WhatsApp hesabınızda yaşanan sorununuzu çözüme kavuşturabilirsiniz. WhatsApp uygulamanız ile ilgili sormak ya da eklemek istedikleriniz olursa bizlere bunu yorumdan ulaştırabilirsiniz.

whatsapp gönderdiğim konum kaybolmasın
WhatsApp gönderilen konum kendiliğinden siliniyor

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here