Paylaş

Merhaba arkadaşlar, yayına verdiğimiz bu yazımızda Whatsapp gizlilik ayarları güncellenemedi sorununun giderilebilmesi için izlemeniz gereken yolları anlatacağız.

Whatsapp uygulaması geçmişten günümüze kadar popülerliğini yitirmeden gelmiştir. Bunun en büyük nedenlerinden biri ise uygulamanın sürekli kendisini güncellemesidir. Son günlerde çevrimiçi özelliği ve son görülme ile alakalı sorun yaşayanlar oldu. Bunun üzerine Whatsapp gizlilik ayarları güncellenemedi uyarısı da eklenince kullanıcılar anlık panik yaşadı.

  • Karşılaştığınız bu paniğin önüne geçmek ve sorunun ne ile alakalı olduğunu tespit etmek amacıyla kontrollerimizi sağladık.
  • Gerçekleştirdiğimiz ayarlar ışığında ilgili kontrollerin nasıl sağlanacağı konusunda sizleri bilgilendireceğiz.

Whatsapp gizlilik ayarları güncellenemedi

Whatsapp

Whatsapp hesabınızda gizlilik ayarlarına girerek son görülme ve diğer ayarları işleme almak istediğinizde gizlilik ayarları güncellenemedi uyarısı gelirse beklemeniz gereklidir. Çünkü bazen sunucu kaynaklı hatalardan ötürü bu hatayı alabilirsiniz.

Normal koşullarda whatsapp uygulamasında bu hataları sık sık almazsınız. Whatsapp yeni bir özelliği hesaplara dahil ettiğinde farklı özellikler anlık çalışmayabilir. Dolayısıyla beklemenizde yarar bulunuyor. Ancak aradan 24 saat geçmesine karşın hala daha aynı sorunu yaşıyorsanız bu durumda uygulamanızı kaldırıp yeniden yükleyin.

Uygulama kaldırılıp yeniden yüklendiğinde en güncel halini alacağından ötürü gizlilik ayarları da güncellenmiş olacaktır. Böylelikle güncellenemedi uyarısı da kalkmış olacaktır. Ancak hata almaya hala daha devam ediyorsanız eğer bu durumda telefonunuzun saat ve tarih ayarlarını kontrol edin. Hata varsa düzeltip o şekilde deneme sağlayın.

Whatsapp güncelleme sorunu

Whatsapp gizlilik ayarları güncellenemedi

Whatsapp güncelleme sorunu hesabınızda bu hatanın alınma nedenleri sonrasında yukarıdaki işlemeleri devreye koyun. Olmadığı takdirde ise Whatsapp bize ulaşın alanından iletişime geçmeniz yeterli olacaktır.

Whatsapp yetkililerince yaşadığınız problem kontrol edilecek ve sizlere geri bildirim sağlanacaktır. Whatsapp içerisinde gezinti yaptığınız esnada farklı bir problem ile karşılaşırsanız bunu bize yorum alanından bildirmeniz yeterlidir.

Yalnız yukarıda da belirttiğini gibi genelde aldığınız hata anlık ve sunucu tabanlıdır. Yani farklı kişilerde de aynı sorun var mı yok mu? Bunları tespit edin. Tespitinizin sonucunda sorun herkeste varsa beklemekten başka bir işleme gerek bulunmamaktadır. Dilerim faydalı bir yazı olmuştur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here