Kıymetli arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda Whatsapp girmeden bildirimler gelmiyor ve düşmüyor sorunu için nelerin gerekli olduğunu kaleme aldık.

Whatsapp kendi içerisinde sürekli güncellemeye giderek kullanıcılarını bu bağlamda sürekli arttırmaktadır. Kitle arttıkça ister istemez hatalarda baş göstermeye başlamaktadır. Son zamanlarda Whatsapp girmeden bildirimler gelmiyor ve düşmüyor diyen kişi sayısının sürekli arttığını gözlemledik.

Şayet siz de bu problemi yaşayanlar arasındaysanız eğer doğru yerde olduğunuzu bilmenizi isteriz. Whatsapp uygulamasına girmeden bildirimleriniz size ulaşmıyorsa eğer bu hatanın ana kaynağının ne olduğunu birlikte gözden geçireceğiz.

Whatsapp girmeden bildirimler gelmiyor ve düşmüyor

Whatsapp girmeden bildirimler gelmiyor ve düşmüyor

Whatsapp girmeden bildirimler gelmiyor diyenlerin sayısı günden güne artış göstermektedir. Durum böyle olunca da bizde bu durumun araştırmasını sağlamış bulunuyoruz. Beraber yapacağımız kontroller doğrultusunda ilgili ayarlarınızı gözden geçirip probleminizi gidereceğiz.

  • Arka planda uygulamaların yenilenmesi kapalı ise bu durumda gelen bildirimler siz içerisine girince sizlere gelmeye başlayacaktır. Dolayısıyla bunun kesin açık olması gereklidir.
  • Whatsapp uygulamanız güncel değil ise güncel olup olmadığını kontrol etmeniz gerekiyor. Bunu da play store ya da Apple store üzerinden sağlayabilirsiniz.
  • Güncelleştirmenin en kolay yolu uygulamanın kaldırılıp yeniden yüklenmesi olacaktır.
  • Güncelleme bittiğinde artık uygulamaya girmeden bildirimler gelmeye başlayacaktır.
  • Tabi yapılan işlemler netice vermez hala daha instagram uygulamasına girmeden bildirimler gelmezse aşağıdaki adımları işleme alabilirsiniz.

Whatsapp girmeden bildirimler düşmüyor

Whatsapp girmeden bildirimler düşmüyor ve siz yukarıdaki işlemleri yapıyor olmanıza rağmen ayarlar devreye girmiyorsa yapmanız gerekenleri tekrar gözden geçireceğiz. Öncelikli olarak telefonunuzun sıfırlama yoluna gidilmesi gerekiyor.

Sıfırlamanın devreye alınmadan önce cihazdaki yedeklerin alınması gerekiyor. Yedekleri aldığınızda sıfırlama işlemlerine başlayabilirsiniz. Ayarlar bölümüne giriş sağlayın. Genel kısmına girip oradan da sıfırla ve tüm ayarları sıfırla ayarlarını işleme koyabilirsiniz. Onun dışında android işletim sistemli bir cihaz kullanıyor ve onda bu problemi yaşıyorsanız telefonunuzun model ve markasını yazarak sıfırlama işlemlerini yapabilirsiniz.

Whatsapp uygulamanızda karşılaştığınız diğer sorunlar için nasıl bir yol izlemeniz gerektiğini daha öncesinde hazırlamış olduğumuz yazılarda sizlere bildirdik. Bunların haricinde bir problem ile karşı karşıyaysanız eğer durumu bize yorum alanından bildirebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz