WhatsApp geçmişini her yerden nasıl silebilirim ? Sorusu aklınızı kurcalıyorsa bu durumda artık düşünmenize gerek bulunmamaktadır. Whatsapp yedeklenmiş sohbet geçmişi ile birlikte tüm yazışmaları nasıl sileceğinizi anlatacağız.

Dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma platformlarından biri olan whatsapp uygulamasında yedekleme alanı oldukça dikkat çekmektedir. Android kullanıcılarının yazışmaları ve veri bilgileri saat:02:00’da yedeklemesini otomatik olarak sağlamaktadır. Uygulamayı kullandıktan sonra tekrar silen kişilerin hala daha veri tabanında ki bilgilerin var oluşu haliyle hesap sahibine sorun yaşatmaktadır. Yaşanan bu sorunların önüne geçilmesi ve devamında problemin olmaması için yapacağınız işlemlerinizi paylaşacağız. Yani siz indirmiş olduğunuz whatsapp uygulaması daha sonrasında kaldırmakla o uygulama kalkmış olmuyor. Sorun devam edecektir. Biz de bu sorunun bu şekilde devam etmemesi ve o uygulamaya bağlı tüm her şeyin nasıl silineceğini detaylandıracağız. Alınan sohbet yedeğinin dahi nasıl silineceğine gelin birlikte göz atalım.

 WhatsApp geçmişini her yerden nasıl silebilirim

WhatsApp geçmişini her yerden nasıl silebilirim, whatsapp geçmişini tamamen silme, whatsaap sohbet yedeğini silme, whatsapp herşeyi silme, whatsapp sohbeti silemiyorum, whatsapp herşeyi silmek istiyorum diyerek sohbet yedeğini silmeyi unuttuysanız böyle bir durumda her şeyi silmiş olmuyorsunuz. Yani ileride bir alanda karşınıza çıkacak olan sorun sizin başınızı ağrıtabilir. Biz de bu ağrının size hiç bulaşmaması için hangi hususların yapılması gerektiğine göz atacağız.

Whatsapp sohbeti silemiyorum

Whatsapp uygulamasında artık herkesten sil özelliği geldi ve bu özellik ile birlikte sohbetleri sizden ve karşı taraftan silebiliyorsunuz. Lakin alınan diğer yedeklerin nasıl silineceğini merak edenlerden biri iseniz bunu da yazımızla birlikte anlatacağız. Böylelikle whatsapp’ı kaldırmak istediğinize whatsapp’a dair ne varsa hepsini silebilirsiniz.

WhatsApp geçmişini her yerden nasıl silebilirim, whatsapp geçmişini tamamen silme, whatsaap sohbet yedeğini silme, whatsapp herşeyi silme, whatsapp sohbeti silemiyorum, whatsapp herşeyi silmek istiyorum

  • Whatsapp hesabında alınan sohbet yedeğinin de silinebilmesi için öncelikli olarak ”My Files (Dosyalarım) alanına giriş gerçekleştiriyoruz.
  • Sonrasında gelen All files (Tüm dosyalar) sekmesine dokunuyoruz.
  • Beraberinde ”Whatsapp” klasörünü görüp oraya giriyoruz.
  • Databases kısmını gördükten sonra bu alana tıklıyoruz.
  • Son olarak msgstore.db.crypt dosyasını görerek bunu seçiyoruz.
  • Yapılan bu işlem ayarları sonrasında ”Çöp kutusuna” dokunmanız halinde verilerinizin tamamı silinecektir.

Yapılan bu işlem ardından sohbet yedeğiniz komple silinecektir. Daha sonrasında pişman olsanız da son pişmanlık fayda etmeyecektir. Çünkü verilerin tamamı silinmiş olacaktır. Umarım faydalı olmuştur.

Önceki İçerikWhatsapp silinen mesajları geri getirme 2018
Sonraki İçerikWhatsApp grup bildirimlerini kapatamıyorum
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz